fbpx
Osta pilet

Maailma põnevamate ja dünaamilisemate jazztriode hulka liigitatud anglo-skandinaavia kolmik Phronesis on kogunud kuulsust ja haaranud kuulajate meeli pööraste ülesastumistega. Neid on kahekordselt nomineeritud MOBO-auhindadele parima jazzkoosseisu kategoorias. 2005. aastal loodud trio moodustavad briti pianist Ivo Neame, taani kontrabassist Jasper Høiby ja norra trummar Anton Eger. Vastupandamatu rütmiline energia ja hämmastav kooskõla on viinud Phronesise rahvusvahelistele lavadele Marokost Brasiiliani ja Austraaliast Põhja-Ameerikani.

 

Phronesise diskograafiasse mahub juba kaheksa albumit, millest värskeim, “We Are All” ilmus käesoleva aasta septembris. Eelmisel aastal salvestati “The Behemoth” eriprojektina koos Frankfurt Radio Big Bandiga, kus helilooja Julian Argüelles arranžeeris fantaasiaküllased orkestriversioonid trio parimatest paladest.

 

Ansambli energia ja ainulaadsuse aluseks on ülimalt demokraatlik loomekliima ja omavaheline mõistmine – klaveri ja bassi gruuvivaid meloodiajooni ühendav impulsiivne rütmika on vägagi kaasahaarav. Uusimatel salvestistel soovib koosseis omavahelist ühistööd laiendada universaalse teineteisemõistmise ja rahuni, neist meeleoludest on nüüd võimalik osa saada ka Jõulujazzi publikul.

Koosseis:

Ivo Neame
klaver
Jasper Høiby
kontrabass
Anton Eger
trummid