fbpx
Osta pilet

Archie Fairhursti ehk Romare keskne inspiratsiooniallikas on afro-ameerika mitmekülgne kultuur. Oma esinejanimega avaldab ta austust nimetatud visuaalkultuuri oluliselt mõjutanud ameerika kunstnikule Romare Beardenile. Eklektilise materjalivaliku ja kollaažitehnika poolest tuntud kunstniku loomemeetodid on Fairhursti visiooni järgi valatud muusikalisse vormi, mille ehitusmaterjalidena kasutab ta vihjed ja katked eri ajastutest ning žanridest, kleebituna uudsesse ja tabamatusse helilisse keelde. Ülikooliõpingute ajal nii trummari kui kitarristina kätt proovinud muusik leidis oma tõelise loometee DJ-esteetikas, mis lubas tal omaloomingut segada katkete ja luupidega vanadelt vinüülidelt.

 

Underground-muusikakatel Black Acre võttis ta 2012. aastal enda tiiva alla, andes välja Romare debüüt-EP “Meditations on Afrocentrism”. Pariisist Londonisse suundumine aitas ta värske loomingu viia Gilles Petersoni ja Bonobo lemmikute hulka.

 

2015. aastal liitus Romare mõjuka plaadifirmaga Ninja Tune, kus samal aastal ilmunud debüütalbumist “Projections” sai muusiku kummardus afro-ameerika kultuuri eri nähtustele. Plaat valiti DJ Magazine poolt aasta albumiks. Romare käekirja leidlikkust on kiitnud muusikakriitikud ning palade kaasahaaravuse tõendiks on nimekate DJ’de nagu Pete Tong, Steve Lamacq, Four Tet tugi.

 

2016. aastal ilmunud järjel “Love Songs: Part Two” on Romare võtted ja tehnika veelgi peenekoelisemad – alles on jäänud armastus vanade vinüülisämplite vastu, lisandunud on süntesaatorite ja akustiliste pillide kandev roll. Esimese albumi bluusi- ja jazzikesksusele on lisandunud vihjed disko- ja funkmuusikast ning psühhedeeliast.

 

Romare etteaste on kaasakiskuv küte hingestatud tantsumuusika austajatele Jazzkaare avaõhtul.

Koosseis:

Romare/Archie Fairhurst
klahvpillid, elektroonika
Xander Wright
löökpillid, elektroonika
Daniel Fairhurst
flööt, saksofon