fbpx

Showcase-kontsert: Avarus Trio, Kirke Karja Quartet, Maarja Aarma MA

Avarus Trio

Õhulise ja helgekõlalise trio moodustavad jazzitaustaga kontrabassimängija ja helilooja Mingo Rajandi, vanamuusika kallakuga flöödimängija Mari-Liis Vihermäe ja virtuoosne löökpillimängija Heigo Rosin. Rajandi sulest pärineb nii trio originaalmuusika kui seaded Chick Corea, Tigran Hamasyani ning Béla Bartóki teostest. Trio liigub nõtkelt komponeeritud materjali ja improvisatsioonide piirimail – põhjamaised astraalsed helimaastikud vahelduvad rütmiliste ja hoogsamate meeleoludega, mille algeid võib otsida kaugemate kultuuride muusikast.

Kirke Karja Quartet

Noor ja energiline eesti pianist Kirke Karja on pälvinud juba Eesti Jazziliidu ja Jazzkaare poolt välja antud Noore Jazzitalendi auhinna, ta on aktiivselt tegev mitmetes kollektiivides.  2015. aastal avaldas ta oma debüütalbumi “Turbulence”, hinnatud plaat hõlmas laia emotsiooni- ja heliskaalat, haarates mõjutusi klassikast, ekstaatilisest jazzist ja minimalismist. Showcase-kontserdil kõlab Kirke enda loomingu kõrval avangardseid seadeid Bill Friselli, Eduard Oja ja Karheinz Stockhausen teostest. Kvartett eksperimenteerib keerukate rütmistruktuuride, polütonaalsuse ning vaikuse- ja mürakontrastidega.

Maarja Aarma MA

Värske kodumaine soul-kvartett MA hääleks on jazzikooliga lauljanna Maarja Aarma kelle muusikaline tugigrupp on muljetavaldav – võimekas klahvpillimängija ja pianist Madis Muul, võimsa funk-grupi Trump Conception liider, bassist Janno Trump ja eesti rock-bändides ilma teinud jõulise käekirjaga trummar Boriss “Borka” Hrebtukov. Koosseisu mängumaaks on soul-muusika; selle hingesügavuste avastamine ja rütmivõngete tunnetamine.

 

Oma esimese looga “Don’t Throw This Heart Around” osaleti 2017. aasta Uno Naissoo nimelisel loomingu- ja interpretatsioonikonkursil, kus pälviti eripreemia. Maarjat ja bändi on inspireerinud Solveig Slettahjell, Erykah Badu, Mathias Eick, Amy Winehouse, Beady Belle, Joni Mitchell, Solange, Sting, Chris Potter jt muusikud.