fbpx

Showcase-kontsert: Mauno Meesit Trio, Modulshtein, Argo Vals

Mauno Meesit Trio

Mauno Meesit, Eesti muusikaauhindadel auhinnatud ja nomineeritud muusik ja helilooja, on kirjutanud muusikat mitmele teleseriaalile ja teatrilavastusele ning teinud koostööd paljude Eesti ja välismaiste muusikutega. Avalikkuse tähelepanu alla tõusis ta elektroonilise muusika projektiga Sinine, millega ta on seni avaldanud kaks albumit Saksamaal. Kaks aastat Berliinis elanud Meesit avaldas 2015. aasta kevadel esimese enda nime all ilmunud albumi “Closer”, millega tutvustas oma loomingu uut minimalistlikku suunda. Samas vaimus on kirjutatud ka järgnevalt ilmunud “Varjudemaa” album ja hiljutine telesarja „Nukumaja“ muusika.

 

Kasutades effektiplokke, 1940. aastate mikrofone ja poognaga mängitud kitarre esitab Mauno Meesit oma trioga minimalistlikke ja põhjamaiselt minoorseid instrumentaale. Koos Meesitiga on laval Jaagup Tormis löökpillidel ja Tiit Kikas viiulil.

 

“Olen inspireeritud akustilistest instrumentidest ja mikroskoopilistest helidest, mida hakkad kuulma, kui hetkeks seisma jääd ja jälgid kuidas helid vaikusega mängivad. Vaikus ei ole tühjus. Tal on alati enda heli, mis hoiab kõike ümbritsevat koos.“ tõdeb Mauno Meesit.

Modulshtein

Jazzkitarristi haridusega muusik, helilooja ja produtsent Aleksandr Žedeljov komponeerib teatri- ja kammerpalasid, samuti loob tunnusmuusikat filmidele ning heliinstallatsioone näitustele. Ta on Vene Teatri muusikaline juht ja koosseisude Triophonix, Audiokinetica ja Modulshtein eestvedaja. Trio Modulshtein tuli kokku 2017. aasta suvel, eesmärgiga luua elektroonilise muusika trendidega mänglevat mitmekihilist instrumentaalmuusikat. Kolmiku muusikas võib kuulda mõjutusi acid jazzist, d’n’b’st ja triphopist, segunedes omanäoliselt kirevaks eksperimendiks.

 

Lisaks Aleksandr Žedeljovile, kes on koosseisu helilooja, klahvpilli- ja kitarrimängija, lisavad Modulshteini kõladesse oma värvinguid klarnetivirtuoos Marten Altrov ning efekti- ja rütmimeister DJ Bandit. Jazzilik eksperimenteerimisjulgus annab triole vabad käed jõudmaks uute kontrastide avastamata väljadeni.

Argo Vals

Argo Vals on mitmekülgselt andekas muusik ja live-elektroonika artist. Muusikaga on ta tegelenud peaaegu terve elu, kuid omaloomingu salvestamist alustas aastal 2006. Argo Vals kirjutab nii jazz-, indie- kui ka metalmuusika sugemetega lugusid erinevatele koosseisudele ja ka muusikat filmidele, telesaadetele ja tantsulavastustele. Live-elektroonika maailma avastas Argo enda jaoks 2008. aastal ja sellega tegutseb ta praegusel ajal kõige aktiivsemalt. Soololoomingus oli muusikul pikalt fookuses kitarr, kuid nüüdseks on sellele lisandunud trummimasinad ja rohkemate efektivärvingute kaasamine.

 

Enda nime alt on Argo Vals välja andnud kaks täispikka albumit “Tsihcier” (2012) ja “Nokturn” (2015). Viimase kolme aasta vältel on soolokontserdid viinud ta kolmele kahenädalasele kontsert-tuurile Euroopasse ja Venemaale.

Kolmas sooloalbum ilmub 2018. aasta teises pooles. Seni on sellelt avaldunud kaks singlit.