fbpx
Osta pilet

Duo Viinikainen-Maaker naudib kitarride kokkukõla ja loomesädet, mis süttib muusikute vahel. Kahe kitarristi kokkumäng põhineb teineteise tähelepanelikult kuulamise vastastikkusele toetamisele ja teekonna ootamatutele käänakutele. Nad jagavad ühist kujutlust muusikast, mis võib olla ühes hetkes õrn-unistavalt läbipaistev, kuid samas kanda rokilikult jõulist enesekehtestamistungi. Jõulujazzi kava “Waltz for Debby” keskmes on jazzilegendi Bill Evansi komponeeritud muusika, mis on mänginud olulist rolli mõlema kitarristi kujunemisloos.

 

Teemu Viinikainen on nõutud ansamblikaaslane paljudes põhjanaabrite jazzkooslustes nagu näiteks Jukka Perko Avara või U-Street All Stars. Tema tooni ja loovat improviseerimisoskust on tunnustanud nii kriitikud kui ka muusikud kogu maailmas. Oma trioga on ta salvestanud neli albumit, lisaks on osaline 35 albumil, seal hulgas on kitarrist salvestanud ka Ain Aganaga.

 

Andre Maaker on paarikümne aasta jooksul kaasa löönud mitmetes eriilmelistes koosseisudes peamiselt jazzi- ja folgimaastikul, kuid tema spontaanne mängulaad leiab tihti avaldumisvõimalusi ka rokkbändides keevitades või hoopis laulukirjutajana omaloomingut esitades.

Koosseis:

Teemu Viinikainen
kitarrid
Andre Maaker
kitarrid