fbpx
Osta pilet

Kontserdil viib kvartett Voorand-Koikson-Sooäär-Daniel kuulaja haaravale retkele armastatud helilooja Veljo Tormise rohkelt avastamisrõõmu pakkuvasse maailma.

 

Tormise ehedas ja unikaalses loomingus, mis põhineb eesti ja teiste läänemeresoome rahvaste ürgsel rahvalaulul, on esikohal sõna. Tormise muusikas peituvate iidsete rituaalide maagia ja helide sugestiivsus on lõputu inspiratsiooniallikas paljudele eesti ja maailma kooridele.
Kontserdi keskmes on klassikaks kujunenud „Ingerimaa õhtud“kooritsüklist „Unustatud rahvad“. Ettekandele tulevad ka „Jaanilaulud“, „Lauliku lapsepõli“, „Kolm eesti mängulaulu“, “Pulmalaulud” ja mitmed teised palad. Kvartett Voorand-Koikson-Sooäär-Daniel pakub uudseid maagilisi lahendusi, mis näitab taaskord Tormise rikkaliku loomingu aegumatut mõju.

 

Kvartetil Voorand-Koikson-Sooäär-Daniel valmis äsja heliplaat Tormis loominguga Jaak Sooääre ja Kadri Voorandi seadetes. Helilooja oli Jazzkaare kontsertidel alati oodatud külaline ja ta toetas jazzmuusikute loomingulist lähenemist oma muusikale andes ka väärtuslikke näpunäiteid.  Kahe kitarristi ja kahest lauljannaga nelik esitas esmakordselt täiskava maestro loomingust 2015. aasta Sügisjazzi avakontserdil “Kummardus Veljo Tormisele”.  Sügavalt läbitunnetatud ja kuulajaid kõnetav kava viis neliku eesti peamistele folgi- ja jazzfestivalidele ning 2016. aastal pälvis kvartett Etnokulbi parima uustulnukana pärimusmuusikamaastikul.

Koosseis:

Kadri Voorand
vokaal
Liisi Koikson
vokaal
Jaak Sooäär
kitarr
Paul Daniel
kitarr