fbpx
Osta pilet

Eesti üks säravamaid noorema generatsiooni bassiste Janno Trump ja tema juhitud 10-liikmeline gruuviorkester Trump Conception on paari aastaga tõusnud hinnatud tegijaks kohalikus jazz-funk skeenes. 2015. aasta kevadel loodud koosseis avaldas juba aasta hiljem debüütalbumi “One”, mis pälvis rohkelt kiitust. 2017. aastal tunnustati Janno Trumpi Noore Jazzitalendi auhinnaga ning koosseis nomineeriti ka Aasta Jazzansambli tiitlile. Sama aasta sügisel ilmus teine album “Wait For It”, mis pälvis Eesti Muusikaauhindadel aasta jazzialbumi nominatsiooni.

 

Janno Trump on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli basskitarri eriala ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazzbassi eriala. Eelkõige jazziareenil tegev bassist on mänginud ja salvestanud plaate ka pop- ja rokkartistidega ning kirjutanud muusikat nii väiksematele jazzansamblitele kui ka bigbändile. Lisaks Trump Conception’ile toetab Janno oma bassimänguga aktiivselt ka paljude teiste bändide tegemisi – Linda Kanter Quartet, Funkifize, MA, Lauri Liiv Swing Band, Late’s 5, The Swingin’ Sisters & Band. Jazzi suurnimedest peab Trump oma eredamateks eeskujudeks Yellowjackets’it, Richard Bonat, Pat Metheny’t ning Jaco Pastoriust, samuti Soome arranžeerijat ja heliloojat Jukka Linkolat. Tema muusikaline kirg on jazz-funk, soul ja gospelmuusika.

 

Gruuviorkestri salvestused ja live-esinemised on tõestuseks, et keevavereline, värvikas ja rütmiküllane musta muusika pärand pulseerib elujõuliselt ka põhjamaiste muusikute tõlgenduses. Oma täidlase bigbändiliku kõla ja intensiivse muusikalise energia poolest peetakse kollektiivi hetkel üheks kõige võimsamaks koosseisuks Baltikumi jazzis.

Eelmise aasta suvel salvestas Trump Conception Eesti Raadio 1. stuudios live-albumina oma teise kauamängiva  “Wait For It”, mille muusika haarab ekperimenteerimisjulgusega ja lisaks maailmamuusikanootidele on paletti haaratud jazzroki- ja progemanöövreid. Käesolev aasta lubab orkestri lennule veelgi hoogu juurde anda.

 

Kontserdi algus kell 00.30.

Koosseis:

Janno Trump
basskitarr, kompositsioonid
Madis Muul
klahvpillid
Pent Järve
kitarr
Dmitri Nikolajevski
trummid
Caspar Salo
perkussioon
Danel Aljo
tenorsaksofon
Keio Vutt
baritonsaksofon
Allan Järve
trompet
Tanel Kuusk
trompet
Johannes Kiik
tromboon