fbpx
Osta pilet

Orel on üks tähendusrikkamaid instrumente ja pillide kuninga suurejoonelise tiitli on ta auga ära teeninud. Kuulajatele seostuvad orelikõlad enamasti kiriklike ja traditsiooniliste pühalike toonidega, aga mis juhtub siis kui tunnuslikud kõlad kõrvale jätta ja vaadelda oreli võimalusi värske pilguga?

 

Eesti noorema generatsiooni silmapaistvamaid organiste Ulla Krigul on regulaarselt igal aastal välja tulnud uue soolokavaga – Bachi, Buxtehude, Bruhnsi, Muffat’ ja Hindemithi kõrval on olulise koha tema repertuaaris hõivanud ka nüüdismuusika.

 

Ulla Krigul on kuulajateni toonud mitmete Eesti noorema põlvkonna heliloojate uudisloomingut. Nii solisti kui hinnatud kammermuusikapartnerina on Krigul esinenud kõikjal Eestimaa kirikutes, samuti on kontserdid viinud teda Soome, Austriasse ning Rootsi. Hetkel töötab Ulla Krigul Georg Otsa nimelise muusikakooli kontsertmeistri ning Tallinna Soome Püha Peetruse Koguduse organistina.

 

Käesoleva kava “Organica” uudisteosed on tellitud eesti noorema generatsiooni silmapaistvatelt muusikutelt Maria Faustilt, Malle Maltiselt, Raul Ojamaalt ning Sander Mölderilt. Maria Fausti stilistika seostub jazzi, improvisatsiooni ning põhjamaisusega, kelle looming üllatab alati ning näitab iga kord end uuest küljest. Helilooja Malle Maltise loomehuviks on elektroonilise ja akustilise muusika sümbioos – oma klassikalise, ent kaasaegse elektroakustilise helikeelega mõjub tema looming värskendava sõõmuna. Sander Mölder on tundud TIKS-u nimelise tantsumuusika sarjast, olles samuti väga aktiivne elektroonilise muusika produtsent, kelle helikeel on ühtaegu kaasaegne ja võluv ning kes hiljuti tõi lavale oma esimese suure lavateose, kirjutades koos Timo Steineriga muusika balletile “Keres”. Ansamblist Miljardid tuntud kitarrist Raul Ojamaa on ka aktiivne ja moodsa helikeelega produtsent keda võiks iseloomustada kui elektroonilise muusika ambitsiooniga bändimeest. Mis aga juhtub, kui sellise taustaga muusikud loovad teosed orelile ja elektroonikale? Jääme uudishimulikult ootele, lootes olla tunnistajaks tõeliselt orgaanilisele stiilide ja originaalsete nägemuste sümbioosile.

 

Kontserdi kava:
Sander Mölder “Reset” orelile ja elektroonikale (2017)

Malle Maltis “Veetrepp” orelile ja elektroonikale (2017)

Uudisteos Maria Faustilt (2018)
Uudisteos Raul Ojamaalt (2018)
Uudisteos Sander Mölderilt (2018)

Koosseis:

Ulla Krigul
orel