fbpx
Osta pilet

Werkha on Manchesterist pärit briti muusiku ja produtsendi Tom A. Leah’i ambitsioonikas projekt, mis on tõeline maiuspala eelkõige suitsuse ja jazziliku hiphopi austajatele. 2012. aastal välja antud debüüt-EP “ Cube Y Puzzle” tegi temast underground-tähe, kelle palad jõudsid ka jazziguru Gilles Petersoni saadetesse ja kogumikele.

 

Leah’i muusikaline pagas põhineb lapsepõlve kirglikul klassika, folgi ja jazziarmastusel, millele on ehitatud muljetavaldav segu urbaanse muusika detailidest. Werkha palades saavad kokku afrobeat, house, bass, funk ja souljazz, moodustades dünaamilise ja varieeruva kokteili tänapäeva tuksetest ja pakkudes äratundmisrõõmu väga erineva maitsega kuulajaile. Leah hindab kõrgelt pillimänguoskust ja ka elektrooniliste instrumentide mängulist kasutamist. Tema live-esinemised kombineerivad vaimustavalt kitarrimängu sämplitehnikate ja kohapeal sündivate rütmistruktuuridega, mis teeb tema esinemised alati energeetiliselt väga laetuks ja ainulaadseks.

 

Werkha looming liigub süvitsi aina struktureerituma ja detailirohkema helipildi poole, mida tõestas ka 2015. aastal ilmunud debüütalbum “Colours Of A Red Brick Raft”. 2017. aastal ilmunud ja laialdast tähelepanu äratanud EP’d “For All Hands” ja “We Communicate” paigutavad Werkha juba elektroonilise muusika mõjukate liigasse.

 

Jazzkaarel viimasel klubiõhtul esineb Werkha live-ansambliga tuues Tallinnasse oma parimad palad.

Koosseis:

Tom A. Leah
elektroonika, klahvpillid, kitarr
Bryony Jarman-Pinto
vokaal
Fergus McCreadie
klahvpillid
Graham Costello
löökpillid