fbpx
Osta pilet

Helilooja ja kitarrist Wolfgang Muthspiel kuulub Euroopa jazzieliiti. Tema muusika sügavus ja intelligentsus, kontrast elegantsete vaikusemaastike ja tehnilise tulevärgi vahel on muljetavaldavad. Kitarristi isikupärane avatud meelega helikeel ja põnevad kompositsioonilised struktuurid panevad alati kuulama. Oma helikeelt on tal aidanud kujundada erinevad lemmikud nagu Olivier Messiaen, Glenn Gould, Johann Sebastian Bach, renessansi koorimuusika, Austria rahvamuusika, Miles Davis, Prince, Bill Evans… see nimekiri täieneb pidevalt.

 

Muthspiel esineb erinevate koosseisudega – soolost orkestrini. oma soolokontsertidel kasutab ta erinevaid kitarre ja loop’e ja elektroonikat, saavutades nii rikkaliku soundi ja värviskaala. Oma soolokavaga on ta esinenud nii Jazzkaare Jõulujazzil kui ka Londoni Elisabeth Hallis ja paljudel  jazzifestivalidel.

 

2016. aastal andis Muthspieli kvintett välja paljukiidetud albumi „Rising Grace“ (ECM). 2018. aasta sügisel on aga oodata uut kauamängivat „Where the River Goes“, kus kõlavad mahlakate improvisatsioonidega vürtsitatud kammerlikud kompositsioonid, mis annavad kõigile ansambli liikmetele vabaduse muusikale oma tõlgendus lisada. Värske albumi esitlustuuril tutvustab Muthspiel oma ansambli kaht uut liiget trompetist Matthieu Micheli ja pianist Colin Valloni. Mõlemad šveitsi muusikud on tuntud Euroopa jazzimaastikul. Micheli lüüriline mängustiil on temast teinud ühe nõutuma trompetimängija, ta on tuuritanud 40 riigis ja mänginud rohkem kui 350 albumil. Colin Vallon on mänginud mitmetel ECM albumitel ning hinnatud ka heliloojana, Jazzkaarel esines ta Elina Duni ansamblis.

 

Bassi ja trummide taha on kitarrilegend valinud unelmate kombinatsiooni – mainekad USA muusikud Larry Grenadieri ja Jeff Ballardi, kes mängivad ka Brad Mehldau Trios, oma ansamblis Fly ning veel lugematutes koosseisudes. Muusikute intelligentne ja lüüriline koosmäng pakatab energiast.


Wolfgang Muthspiel
sündis 1965. aastal Austria väikelinnas Judenburgis koorijuhi pojana. Kuueselt alustas ta viiuliõpinguid, kitarri võttis ta kätte viieteistkümneselt. Wolfgang õppis klassikalist muusikat ja jazzi Grazis. 1986. aastal asus ta elama Ameerikasse, kus täiendas end New England konservatooriumis ja Berkelee College of Music’us, mille ta lõpetas cum laude. Muthspieli koostööpartnerite seas on tippmuusikud Trilok Gurtu, Brian Blade, Dhafer Youssef, Youssou N’Dour, Dave Liebman, Peter Erskine, Paul Motian, Marc Johnson, Bob Berg, Gary Peacock, Don Alias, Larry Grenadier, John Patitucci jt. Kitarrist on oma muusikaga salvestanud üle 30 heliplaadi.

 

Täname: Austria Suursaatkond

 

Koosseis:

Wolfgang Muthspiel
kitarr
Matthieu Michel
trompet, flüügelhorn
Colin Vallon
klaver
Larry Grenadier
bass
Jeff Ballard
trummid