fbpx
Osta pilet

Kuuehäälne a cappella koosseis Accent on hetke kuumemaid nimesid vokaaljazzi maailmas. Kahe kontinendi ja viie riigi vahel ühise meele ja keele leidnud kuuik on võitnud publiku südamed üle maailma, jõudes Los Angelesi jazziklubidest Euroopa festivalidele ja Aasia staadionitelt Londoni Royal Albert Halli.

 

Ameerika, Kanada, Inglismaa, Prantsusmaa ja Rootsi vokalistide koostöö sai alguse 2011. aastal ühekordse internetiprojektina, mis kasvas paari aastaga tõsiseltvõetavaks koosseisuks. Accent kohtus reaalselt alles 2014. aastal ja juba järgmisel aastal jõuti debüütalbumi „Here We Are” avaldamiseni. 2018. aastal avaldatud EP „In This Together” on ansambli jaoks erakordse tähendusega, sest esimest korda salvestati üheskoos stuudios.

 

Lauljaid seob ühine armastus klassikalise vokaaljazzi vastu, nad peavad oma suurteks eeskujudeks legendaarset kvartetti The Hi-Los ja kaasaegseid vokaalikuningaid TAKE 6. Iidolitest inspireerituna on Accent leidnud uue lähenemise, kus jazz ja popmuusika sulanduvad värskelt haaravateks kõladeks. Oma kolmel albumil on nad andekate arranžeerijatena esitanud omaloomingut ja intiimse puudutuse on leidnud ka Edith Piafi, The Beatlesi, Natalie Cole ja teiste algupärased hitid.

 

Käesoleva aasta suvel avaldatud singel „Save Me” viis Accenti moodsasse pop ja rnb maailma, kuhu kaasati Korea-Jaapani vokaaljazzi täht Inhyeok Yeo ja Jaapani beatboxi meister Kiyozo. Aastalõppu tähistab Accent aga suurejoonelise jõulualbumiga, kuhu on andnud oma panuse ka muusikud jazzimaailma tähistaevast – Arturo Sandoval, Jorge Calandrelli, Nan Schwartz, Gordon Goodwin ja ka Eesti kuulajatele armsaks saanud Estonian Voices. Globaalse haardega vokaalansambel osales mullu külalisena Kadri Voorandi kontserdil „Paneme aja seisma” Saku Suurhallis. Nüüd on nad aga täsipika kavaga esmakordselt Eesti publiku ees.

 

“Accenti moodustavad kuus isikupärast lauljat, kes kõik valdavad suurepäraselt vokaaltehnikat ja arranžeerimiskunsti. Nende ülitäpne intonatsioon ja mahe sound võluvad juba esimestest hetkedest. Lauljad elavad Ameerika ja Euroopa eri riikides, kuid nende kooskõla ja häälte sobivus on tähelepanuväärne. Estonian Voicesel oli rõõm nendega koostööd teha mullu novembris,” märkis Estonian Voicese laulja Rasmus Erismaa. “Accent võlub mind oma äärmise musikaalsusega. Lauljate sisemine kõrv lubab tabada keerulisemaidki harmooniaid filigraanse täpsusega. Nende seaded on kindlasti eeskujuks selle žanri viljelejatele üle maailma. Ka inimestena on nad soojad ja huvitavad, kuna pärinevad erinevatest riikidest,” märkis armastatud laulja Kadri Voorand.

 

Cedric Dent (TAKE 6) ütleb Accenti kohta: „Nad on erakordsed muusikud… Juba nende debüütalbum näitab ansambli signatuurhelimaailma, mis kindlasti jätkab publiku rõõmustamist.”

Koosseis:

Jean-Baptiste (“JB”) Craipeau (Prantsusmaa)
vokaal
Simon Åkesson (Rootsi)
vokaal
Danny Fong (Kanada)
vokaal
Andrew Kesler (Kanada)
vokaal
James Rose (Suurbritannia)
vokaal
Evan Sanders (USA)
vokaal