fbpx
Osta pilet

Telliskivi Loomelinnaku sünnipäev!

Karismaatilise norra artisti Jarle Bernhofti hääles kõlavad soojad ja hingestatud soul-toonid. Teda on nimetatud põhjamaiseks Marvin Gaye’ks. Moodsate kõlade asemel eelistab ta toetuda  retrolikele pop-võtetele. Bernhoft on Grammy nominent, sooloartist ja ansambli liider. Oma one-man-bandis kasutab ta klahvpille, kitarri, efektipedaale ja häält ning neid kihiti otse salvestades ja luupides ning  luues suure bändi helipildi. Oma neljandal albumil “Humanoid” on artist pöördunud idee juurde luua laiekraan-retropoppi koosseisuga, mille nimeks on Bernhoft & The Fashion Bruises. Koos toetavate muusikutega on ta muusikasse lisandunud sügavust ja mõõdet ning tema loodud säravate r’n’b kõlade tukse on elavam kui kunagi varem.

 

2008. aastal ilmunud esimesele albumile “Ceramik City Chronicles”, mis on sisult armastuse ja vihkamise ood Oslo linnale, järgnes kiire tähelend. 2011. aastal ilmunud teist albumit “Solidarity Breaks” müüdi veerand miljonit eksemplari ning videot “C’Mon Talk” on YouTube’is vaadatud enam kui 4,5 miljonit korda. Ta on esinenud festivalidel üle maailma, sealhulgas ka Glastonbury’s ja North Sea Jazzil, üles astunud teletähtede Ellen DeGeneresi ning Conani saadetes ja võitnud korduvalt Norra parima artisti tiitli. 2014. aastal ilmus Bernhofti kolmas täispikk album “Islander”, mille kitarririfid, klaveriakordid ja laulusõnad esindavad parimal moel nii südantmurdvalt tugevaid emotsioone kui ka hingestatud rõõmsameelsust. Album nomineeriti Grammyle parima r’n’b albumi kategoorias kõrvuti Aloe Blacci ja Toni Braxtoniga.

Bändi värskeimat albumit “Humanoid” salvestades loobus muusik moodsast tehnoloogiast ja arvutikesksetest meetoditest – kesksel kohal on live-tunnetus ja omavahelise keemia tekitamine. Bernhoft & The Fashion Bruises album räägib võõrandumisest ja lahendustest, kuidas teineteisest kaugenemist vältida ja tuua ehtsad tunded tagasi ellu.

 

Ansambli missioon panna funkiva pop-souliga kuulajad õnnest särama õnnestub kindlasti ka Jazzkaarel.

Koosseis:

Jarle Bernhoft
vokaal, kitarr
Nicolay Tangen Svennæs
klahvpillid, vokaal
Vemund Stavnes
bass, vokaal
Fredrik Wallumrød
trummid, vokaal