fbpx

EiK on Eesti luuletaja ja muusik, kelle esimene salm sai paberile umbes 6-aastasena, muusikaline tegevus algas aga 2014. aasta juulis. Tema looming kätkeb endas poeetilisemat hiphopi ning spoken word’i, sisaldades enamasti melanhoolset temaatikat, vahetute emotsioonide peegeldamist ja püüdlust ilu suunas. 2018. aasta 25. septembril ilmus plaadifirma TIKS Rekords alt artisti kolmas täispikk album “unerohi”, eelnevalt on ta iseseisvalt avaldanud plaadid “uinak” ja “äratuskell”.

 

PIHLAP•UUD on noore laulukirjutaja Maris Pihlapi algatusel sündinud koosseis, mille ülesandeks on tuua Eesti kuulaja kõrvu rohkem kvaliteetseid emakeelseid tekste võrdselt kauni helikeele abil, seetõttu teeb ansambel koostööd mitmete noorte suleseppadega. PIHLAP•UUDe stiililist suunitlust saaks kirjeldada sõnakombinatsiooniga “Kopli hipsteri jazzhop”.

 

EiK ja PIHLAP•UUD asusid koos töötama pärast bändi esiksingli “Olen Linn” ilmumist. Algselt kirjutas EiK ansambli paladele kontsertidel esitamiseks sõnu, ent möödunud aasta lõpuks otsustati jõud ühendada, loomaks lugu “Kitš”, mis ilmub vahetult enne ülesastumist Jazzkaarel.

Koosseis:

EiK
vokaal
Maris Pihlap
vokaal, viiul, hiiu kannel
Kristjan Luik
el. kitarr, vokaal
Ann-Lisett Rebane
klahvpillid, vokaal
Mart Nõmm
basskitarr
Henri Tammai
trummid