fbpx
Osta pilet

Seiklushimuline Ameerika-Euroopa trio Maria Faust/Tim Dahl/Weasel Walter lubab Jazzkaarele tuua uut vaadet eksperimentaaljazzile. Eesti-Taani saksofonist ja helilooja Maria Faust on oma unikaalse ja julge helikeelega pälvinud rahvusvahelise tunnustuse. Ansamblitega Maria Faust Jazz Catastrophe, Maria Faust Sacrum Facere, Machina ja koos laulja Kira Skoviga on ta salvestanud hulga isikupärast muusikat ja võitnud mitmeid auhindu nii Taanis kui ka Eestis. Fausti looming on mitmekihiline ja stiilikirev, kaasates eesti pärimusmuusikat, nüüdisklassikat ja avangard-jazzi.

Väljudes oma senisest maailmast, on Faust loonud eri kontinentide muusikuid ühendava eksperimentaaltrio Faust/Dahl/Walter, mis ei häbene rõhutada ja vastandada Ameerika ja Euroopa muusikatraditsioonide erinevusi. Helilises sulatusahjus põrkuvad kokku free-jazz, punk, metal ja klassika.

 

Weasel Walter on Brooklyni multiinstrumentalist ja helilooja, kes on tuntust kogunud koosseisu The Flying Luttenbachers asutajana. Tema muusikaline keel hõlmab no-wave’i, death metal’i ja jazzi mõjutusi. Tema teed on ristunud selliste ägedate impromuusikutega nagu Peter Evans, Nate Wooley, Evan Parker ja John Edwards.

 

Tim Dahl on New Yorgi kontrabassist-laulja-helilooja, kes on vedanud noise-rokk koosseise Child Abuse ja Lydia Lunch ́s Retrovirus. Tema muusikaliste partnerite hulka kuuluvad nimekad muusikud, avangardjazzi eestvedajad Yusef Lateef, Archie Shepp, Eugene Chadbourne, John Zorn, Tatsuya Yoshida, Marc Ribot ja mitmed teised.

Koosseis:

Maria Faust
saksofon
Tim Dahl
elektribass
Weasel Walter
trummid