fbpx
Osta pilet

Norra pianist ja helilooja Eyolf Dale on Euroopa jazziskeene isikupärasemaid noori muusikuid.  Aktiivne kontserttegevus ja tihe salvestusgraafik on tõestanud tema võimekust solisti, ansamblijuhi ja hinnatud koostööpartnerina. Dale küpsekõlalises muusikas võib leida norra jazzi lüürilisi toone ja iseloomulikke elemente, mida ilmestab nooremale generatsioonile omane uudishimu ja vormidest vabanemise püüe. Eesti publikule sai Dale nimi tuttavaks 2009. aastal, kui karismaatiline muusik pälvis Nõmme Jazzi konkursil pianistidest esimese preemia ning esines seejärel kevadisel Jazzkaarel.

2010. aasta North Sea Jazz festivalil pärjati Duo Albatrosh, koos saksofonist André Roligheteniga, parima koosseisu tiitli. 2013. ja 2016. aastal pälvis Eyolf Dale oma albumitega norra auhinna Spellemannprisen. Ka tuubamängija Daniel Herskedal’iga salvestatud album “Slow Eastbound Train” pälvis laialdast rahvusvahelist tähelepanu. Eyolf Dale on üles astunud Euroopa olulisematel festivalidel ja laiendanud oma turneesid ka Ameerikasse, Jaapanisse, Hiinasse ja Aafrikasse.

Dale 2017. aasta heliplaadi “Wolf Valley” emotsioonideküllane muusika on kirjutatud suurele koosseisule ja seda peetakse tõeliseks meistriteoseks. Pianisti värskeim album, 2018. aastal ilmunud “Return to Mind”, kinnistas Dale kuulsust hinnatud bändiliidrina ja avarapilgulise loojana, kelle soe meloodiatunnetus on võimeline kujundama tugevaid ja meeldejäävaid helipilte. Eyolf Dale muusika saab alati alguse isiklikest kujutluspiltidest, mille intiimset algupära võimendab suurepäraste muusikute toetav panus. Dale ajatud kompositsioonid ületavad põhjamaa piire, lisades jazzile klassikakõlasid ja filmilikke mõõtmeid.

Koosseis:

Eyolf Dale
klaver
Hanna Paulsberg
saksofon, klarnet
Hayden Powell
trompet
Kristoffer Kompen
tromboon
Rob Waring
vibrafon
Adrian Løseth Waade
viiul
Per Zanussi
bass
Audun Kleive
trummid