fbpx
Osta pilet

Ungari viiulivirtuoosi ja helilooja Félix Lajkó duo esines Jazzkaarel 10 aastat tagasi, lummates kuulajaid erinevatesse kultuuridesse sulandumise oskuse ja sügava tunnetusega. Muusiku stiilipaletti kuuluvad traditsionaalne folk ja keelpillimuusika, klassika, jazz, rokk, bluus ja improviseeritud muusika. Lajkó suudab kõigis neis stiilides suurepäraselt improviseerida. Ent tema muusikast ei kao žanrivahetamisega elu ja särts. Tema energiat jätkub mitmete koosseisude vedamisele, samuti on ta oma annet rakendanud filminäitlejana.

 

Félix Lajkó esimene instrument oli kannel. Veidi hiljem sai tema uueks lemmikuks viiul. Kuueaastase õpikursuse lõpetas ta kolme aastaga. Juba noorukina kutsuti teda esinema suurtele lavadele, kus ta suutis publikut võluda esimestest poognatõmmetest. Viiulile kuulub Lajkó jäägitu armastus ja tema elus ei möödu vist päevagi selle instrumendita.

Andekas artist on kirjutanud muusikat teatri- ja tantsulavastustele ning filmidele. Viiuldaja salvestuste diskograafia on muljetavaldav – tema esimene album ilmus 1993. aastal. Praeguseks on ta avaldanud kuusteist albumit, mille seas on nii solo-, duo-, trioalbumeid kui ka suurte koosseisudega salvestatud heliplaate. Väljapaistva loomingulise tegevuse eest andis Ungari president 2005. aastal Félix Lajkóle teeneteristi.

 

Täname: Ungari Instituut

Koosseis:

Félix Lajkó
viiul
Attila Sidoo
kitarr
József Horvàth
kontrabass