fbpx
Osta pilet

Sügisjazzi avakontserdil esineb talendikas noor pianist ja helilooja Holger Marjamaa oma trioga ja värske heliplaadi “Mostly Standards” lugudega. Album on salvestatud USAs koos Eesti ja Ameerika muusikutega ning see jõudis muusikasõpradeni suve hakul. Plaat on teeninud juba rohkelt kiitust. Herbie Hancock, Thelonius Monk, Johnny Mercer jt moodustavad kõrvuti pianisti oma lugudega virtuoosse ja kindlameelse teekonna jazziklassikast tänasesse päeva.

 

Holger Marjamaa alustas klaveriõpingud Tallinna Muusikakeskkoolis 6-aastaselt. Peagi tuli klassika kõrvale ka jazziklaver, mida ta õppis Saue Muusikakoolis. Esialgu otsustas muusik keskenduda klassikalise pianisti karjäärile ning võitis ka mitmeid auhindu pianistide konkurssidel. Eriti hindab pianist oma eriala õppejõu Aleksandra Juozapenaite-Eesmaa tundidest saadud kogemusi ja kompositsioonõpinguid Eesti Muusika ja Teatriakadeemias Tõnu Kõrvitsa käe all. Holger Marjamaa muusikutee jätkus Sibelius Akademia’s ja Manhattan School of Music’us. Õppides New Yorgis – linnas, mis ei maga – oli tal võimalus kuulata sealsetes jazziklubides Ameerika parimaid jazzmuusikuid.

 

2013. aastal võitis Holger Marjamaa Noore Jazzitalendi preemia, 2018. aastal jõudis ta Thelonius Monki nimelise pianistide konkursi poolfinaali. Ameerikas on ta esinenud mainekates jazziklubides nagu Dizzy’s Club Lincoln’i keskuses ja Mezzrow Jazz Club samuti aga Blue Note klubis Tokyos ja ka paljudes Euroopa ja Aasia kontserdipaikades. Kõige suuremaks kooliks muusikule ongi olnud aktiivne kontserttegevus ja koostöö erinevate maade muusikutega. Holger Marjamaa helikeelt on mõjutanud nii põhjamaade muusikud eesotsas Esbjörn Svenssoniga, mida võib kuulda Holger Marjamaa debüütalbumil “Message/Serenade”, teisalt ka Ameerika jazzilegendid nagu Chick Corea, Brad Mehldau, aga ka gospelmuusika harmooniline ja energeetiline olemus, mida saab nautida värskel heliplaadil ja Sügisjazzi avakontserdil.

Heikko Remmel on noorema generatsiooni üks hõivatumaid kontrabassimängijaid, seda nii jazzis kui klassikas. 2016. aastal pälvis ta Noore jazzitalendi preemia. Ta on õppinud EMTAs ja Sibelius Akademias ning tuuritanud sümfooniaorkestritega, Soome ja Eesti jazzmuusikutega. Bassist on osalenud 15 heliplaadi salvestamisel.

Jussi Lehtonen, trummar, helilooja, bändijuht, on üks Soome jazzi tugisambaid. Ta on salvestanud muusikat koos Dave Liebmani, Tim Hagansi, Jesse van Rulleri ja paljude Soome tippudega. Jussi Lehtonen on kontserte andnud ka terve plejaadi Ameerika jazzitippudega.

 

Kontserdil esineb trioga ka saksofonitalent Mairo Marjamaa, kes on oodatud paljudes pop- ja jazzansamblites. Ta on lõpetanud EMTA jazziosakonna ja töötab õppejõuna Otsakoolis. Mairo omaloomingut võis kuulda ka suurteoses “9 hümni vabadusele”.

Koosseis:

Holger Marjamaa
klaver
Mairo Marjamaa
saksofonid
Heikko Remmel
kontrabass
Jussi Lehtonen
trummid