fbpx
Osta pilet

Iisraelis sündinud ja Brooklynis üles kasvanud trompetist ja helilooja Itamar Borochov ühendab oma muusikas moodsa Manhattani Põhja-Aafrikaga, kaasaegse Iisraeli iidse Buhhaaraga. Kus iganes Borochov esineb, toob ta endaga kaasa ainulaadse helimaailma –isiklike juurte otsimise ja põnevad leiud araabia ning aafrika rikkalikust traditsioonist, paigutades need maitsekasse jazzivõtmesse.

Itamar Borochov on koostööd teinud legendaarsete artistidega nagu Curtis Guller, Candide Camero ning Jazzkaarelgi üles astunud Yemen Blues’ga. Leidnud oma ainulaadse muusikatee võlub ta kuulajaid nüüd maagiliste helide ning virtuoosse väljendusrikkusega. Trompetisti debüütalbum „Outset“ (2014) jõudis New York Jazz Record’i 2014. aasta parimate nimekirja. Album „Boomerang“ (2016) oli Jazz Magazine’i väljavalitute hulgas ning jõudis ka iTunes’i jazzitabelis 5. kohale. 2019. aasta septembris annab Borochov välja albumi „Blue Nights“, mille fookus viib inimeste igapäevaelu mõtete ja kinnisideede juurde. Misiganes inimese elus juhtuda võib, jääb ikka oluliseks iseenda väärtustamine.

 

Suvel esines Itamar Borochov paljudel jazzifestivalidel ning sügisel on koosseis valitud ka maailmamuusika messile Womex 2019 esinema.

Koosseis:

Itamar Borochov
trompet
Rob Clearfield
klaver
Cedric Raymond
bass
Jay Sawyer
trummid