fbpx
Osta pilet

Oktoober 1990, pärast 23 aastat kestnud pausi alustab taas rahvusvaheline jazzifestival Tallinnas, kandes esimesel korral nime JAZZI & BLUESI päevad Tallinnas – 4 päeva, 6 lava,  49 ansamblit 16 riigist, Eesti Raadio salvestas 47 kontserti. Eesti jazzi au kaitsesid Eesti Raadio Big Band, Compromise Blue, Modern Fox, Kiigelaulukuuik ning Helmut Aniko, Arvo Pilliroo, Lembit Saarsalu, Villu Veski, Urmas Lattikase, Mart Soo, Nevil Blumbergi jt ansamblid ehk praktiliselt kõik toona tegevad Eesti jazz- ja bluusmuusikud, kokku üle saja esineja. Paljud neist on ka tänastel jazzilavadel silmapaistvad tegijad. Kontserdiga “Jazzkaar 1990 rewrite” meenutame, et hea muusika elab ajast kauem ning leiab tee üha uute esitajate ja kuulajateni.

 

Nooruke saksofonist Raivo Tafenau mängis toona Urmas Lattikase ja Nevil Blumbergi bändis. Täna on tal oma ansamblid ja omanimeline jazziklubi ning talle kuulub publiku jäägitu armastus. Bassist Taavo Remmel – Remmelite jazzidünastia isa, kuulus toona Avicenna, Kiigelaulukuuiku ja veel mitmete ansamblite koosseisu, Tanel Ruben hoidis trummipulki koosseisudes Tunnetusüksus ja Silent Riot.

Nopitud pärleid 1990. aasta festivali kontsertidelt moodsas kuues esitabki Raivo Tafenau festivaliansambel, kus solistidena osalevad basskitarrist Raul Vaigla, kitarrist Ain Agan ning noore generatsiooni säravad tähed Marianne Leibur ja Liisi Koikson.

Koosseis:

Raivo Tafenau
saksofonid
Raun Juurikas
klahvpillid
Taavo Remmel
kontrabass
Tanel Ruben
trummid
Marianne Leibur
vokaal
Liisi Koikson
vokaal
Raul Vaigla
bass
Ain Agan
kitarr