fbpx
Osta pilet

Joel Remmel Trio esitleb oma vastvalminud, järjekorras juba neljandat albumit “Sharp”. Kaheksa uut lugu, kõik ansambli eestvedaja Joel Remmeli sulest, on viimase aastaga omandanud kõlapildi, mis on varasemate albumitega võrreldes küll äratuntav ent siiski uus. Põhjamaisele kargusele on lisandunud omajagu energiat, mis kodu- ja välismaistelt kontserdireisidelt kaasa haaratud. Uue loomingu albumiks sidumiseks andis tõuke Jaapani plaadifirma Atelier Sawano, kes on levitanud ka ansambli varasemaid plaate. Möödunud aasta sügisel toimunud salvestussessioon oli täis põnevaid momente, kus nii mõnigi lugu leidis uue hoo ja hingamise. „Suur rõõm oli koos musitseerida ka Soome ühe hinnatuima trompetimängija Jukka Eskolaga, kes külalisena plaadil üles astub,“ sõnab pianist. Mahe ja maitsekas toon ning mitmekesised fraasid sulanduvad Joeli loomingu ning Heikko Remmeli ja Ramuel Tafenau kõlapildiga imeliselt kokku.

 

Kümmekond aastat Eesti jazzielu rikastanud pianist Joel Remmel võitis Noore Jazzitalendi auhinna aastal 2011. Omanimelist triot on ta vedanud juba 8 aastat. Selle aja jooksul on ansambli helikeel omajagu ka muutunud. Kui debüütalbum “Lumekristall” (2012) ja sellele järgnev “More Than Fishermen” (2014) olid tugevalt mõjutatud põhjamaisest jazzist, siis trio kolmas album “Some Things Never Change” (2016) andis mõista nihkumisest traditsioonilisema jazzi kõla poole. Sarnaseid mõjutusi on tajuda ka uuel albumil.

Pianisti seni ilmunud albumid on leidnud väga positiivset vastukaja Jaapanis. Trio kontserdireisid on neid viinud Jaapani ja Hiina kõrval ka paljudesse Euroopa riikidesse.

Joel Remmel on väga hinnatud ansamblipartner paljudele Eesti ja ka välismaistele artistidele, nagu Liisi Koikson, Raivo Tafenau, Hedvig Hanson, Anna Pärnoja, Peep Kallas ja teised.

Heikko Remmel on üks hinnatumaid bassimängijaid nii Eestis kui ka Soomes, kus ta teeb koostööd Soome silmapaistvate jazzmuusikute Jussi Lehtoneni, Jukkis Uotila, Mikko “Gunu” Karjalaineni ja mitmete teistega. Ka kodumaal on Heikko kontrabassimäng inspireerivaks osaks paljudes koostööprojektides muusikutega nagu Holger Marjamaa, Aleksander Paal, Susanna Aleksandra, Sofia Rubina jpt. 2016. aastal pälvis Heikko Remmel auhinna Noor Jazzitalent.

 

Ramuel Tafenau on innukas trummar, kelle žanrispekter on väga lai. Särava trummimänguga on ta end lühikese ajaga mänginud paljude koosseisude põhitrummariks. Koostöö isa Raivo Tafenau, Hedvig Hansoni, Marianne Leiburi, Kalle Pilli ja paljude teiste eesti jazzmuusikutega on viljakas. Ramuel kirjutab ka ise muusikat ning töötab hetkel oma esimese autoriplaadi kallal.

Koosseis:

Joonatan Rautio
saksofon (Soome)
Joel Remmel
klaver
Heikko Remmel
kontrabass
Ramuel Tafenau
trummid