fbpx
Osta pilet

Ameerika legendaarse kitarristi John Scofieldi särav ja mõtestatud mäng on juba aastakümneid inspireerinud maailma jazzmuusikuid ja tema hoog ei näita raugemise märke. Scofield annab aastas üle kahesaja kontserdi, muusik on salvestanud 78 albumit, neist 30 oma nime all. Teistest jazzkitarristidest eristab teda külluslik stiilipalett, mida kannavad tugevad funky, soul‘i, bluusi, etno, post-bopi ja roki mõjud. Kolme Grammy auhinnaga pärjatud kitarrist esines 2004. aastal Jazzkaarel oma kvartetiga ja 2015. aastal duos Jon Clearyga. Parimad tulevad tagasi.

 

“Sco” muusikaõpingud lennutasid teda esinema Chet Bakeri ja Gerry Mulligani ansamblitega ja 70ndate keskel jazzroki hiilgeajal tegi ta koostööd Billy Cobhami ja George Duke’iga. Kümnendi lõpus alustas muusik oma rahvusvahelist karjääri. Aastatel 1982-1985 mängis Scofield Miles Davise grupis ja tõusis 1980ndatel Ameerika eliidi hulka hõivates paljusid esikohti edetabelites. Novaatorliku kitarrist-helilooja maine saavutanud Scofieldi on improviseerimisgeeniusena ülistanud nii fännid kui ka kriitikud. Tema lavapartnerite hulk on muljetavaldav – kitarristidest Bill Frisell, Pat Metheny, Jim Hall, John Abercrombie, Robben Ford, Mike Stern, aga ka teised mainekad jazzmuusikud nagu Herbie Hancock, vennad Breckerid, Dave Holland, Charlie Haden, Joe Lovano, Martin, Medeski & Wood jpt.

 

Scofieldi albumeid on välja andnud paljud plaadifirmad nagu Blue Note, Verve ja EmArcy. 66-aastase meistri värskeima plaadi “Combo 66” tüünelt svingivas kulgemises on vabadust ja ajatust, mis hoiab Scofieldi kindlalt jazzilegendide nimistu esirinnas. Eestisse jõuab John Scofield oma trioga, kus mängivad Vicente Archer bassil ja Bill Stewart trummidel.

Koosseis:

John Scofield
kitarr
Vicente Archer
bass
Bill Stewart
trummid