fbpx
Osta pilet

Californias sündinud Ameerika-Jaapani päritolu laulja-laulukirjutaja-multiinstrumentalist Judith Hill valdab paljusid stiile, liikudes r’n’b ja funky-teemadelt kergelt hiphopi, jazzi ja gospelitoonideni.

 

Oma esimesed laulud lõi ta nelja-aastaselt. Pole ka imeks panna, sest Judithi ema Michiko on klahvpillimängija ja isa Peewee bassist, kes mõlemad osalevad ka tütre ansamblis. Kriitikud kiidavad üksmeelselt Hilli võimsat vokaali, mis tõstab kuulajad mäetippu. Lauljatari mahlakas hääl on kõlanud Michael Jacksoni, Stevie Wonderi, Elton Johni, Rod Stewarti, Josh Grobani ja paljude teiste artistide taustaseadetes nii heliplaatidel kui kontsertidel. Oma 2009. aasta tuuril laulis Michael Jackson Judithiga ka duetti. Dokumentaalfilmis “20 Feet from Stardom” on Hillil lauljana keskne roll, film võitis oma kategooris Oscari ja pälvis parima muusika eest 2015. aastal ka Grammy auhinna.

 

Paljudest koostöödest superstaaridega on lauljatarile mällu sööbinud jämm Valges Majas koos Prince’i ja Stevie Wonderiga, kes mõlemad kuuluvad ta lemmikute hulka. Prince’iga suhtles Judith Hill laulja viimastel eluaastatel tihedalt ja Prince produtseeris ka lauljatari albumi “Back In Time” (2015), ainest albumiks sai Judith Prince’iga koos improviseerimisest. Möödunud aastal ilmunud Hilli album “Golden Child” on autobiograafiline ja intiimne, haarates stiilipaletti funky, soul, r’n’b ja jazzielemente, kauneid ballaade ja rütmikaid teemasid. Multiinstrumentalist ja laulja on plaadi kõik lood ise kirjutanud, arranžeerinud ja produtseerinud ning palades saab nautida ka Hilli säravat klaveri- ja kitarrimängu.

 

Judith Hilli jõuline ja hingest tulev vokaal oleks justkui pärit 80ndate popi kuldajast, mille kestev mõju ulatub ka tänapäeva.

Koosseis:

Judith Hill
vokaal, klaver, kitarr
Michiko Hill
klahvpillid
Gregory Moore
kitarr
Michael White
trummid
Robert Hill
bass