fbpx
Osta pilet

Kadri Voorandi ja Mihkel Mälgandi koostööst on sündinud originaalloomingule keskendunud kooslus, mille keskmes on klaveri, bassi ja vokaali leidlik ning improvisatoorne mängumaa sümbioosis elektrooniliste efektide ja poeesiaga. Duo on üles astunud mitmetel olulistel jazzifestivalidel nagu Pori Jazz, Jazz Baltica ja London Jazz Festival. Minimalistlikust koosseisust hoolimata on kaks tippmuusikut võimelised looma küllusliku kõlaga maailma, kus julged helimanipulatsioonid toetavad lüürilise ja jõulise kokkupõrkest sündivat andekat eripära.

Sütitavalt energiline eesti jazzitalent Kadri Voorand on vaimustanud juba aastaid nii kodupublikut kui ka jazzisõpru mitmel pool maailmas. Tema kirglik esitusstiil, fantaasiarikkad improvisatsioonid ja isikupärane looming on kompromissitu ja samas kergesti ligipääsetav, tehes relvituks ka kõige skeptilisema kuulaja. Pidev uudsuse otsing ja osalus teiste muusikute projektides nii kodu- kui välismaal on temast teinud eesti ühe armastatuma muusiku ning paljudele kuulajatele on Voorand tuttav ka vokaalkuuiku Estonian Voicesi muusikalise juhi ja lauljana. Jazzikategooriates korduvalt auhinnatud lauljanna (2017. aasta Parim Naisartist ja Parim Jazzalbum Eesti Muusikaauhindadel, lisaks Noor Jazzitalent ja Danske Jazziauhind) on aktiivselt üles astunud ka välismaal, laiendades pidevalt külastatavate riikide nimistut.

Andekas eesti bassist Mihkel Mälgand on osalenud üle 80 plaadi salvestusel ja on mänginud koos paljude jazzi tippnimedega nagu Nils Landgreni, Dave Liebmani, Randy Breckeri, Tim Hagansi, Kurt Ellingi ja Raivo Tafenauga. 2018. aastal pälvis ta Danske Jazziauhinna.

Jazzkaarel esitleb duo oma värskelt ilmunud debüütalbumit. Kontserdi salvestab ETV.

Koosseis:

Kadri Voorand
vokaal, klaver, elektroonika
Mihkel Mälgand
kontrabass, basskitarr