fbpx
Osta pilet

Eesti saksofonist ja helilooja Maria Faust on rahvusvahelises jazziskeenes tähelepanu äratanud kompromissitu piirideületajana, kelle mitmenäoline ja stiilikirev looming ei ole lakanud üllatamast ja mugavustsoone ületamast. Faust on juhtinud ja salvestanud albumeid gruppidega Maria Faust Jazz Catastrophe, Maria Faust Sacrum Facere ja Shitney ning loonud koos lauljanna Kira Skoviga auhinnatud albumi “In the Beginning”. Jõulujazzil esitleb Maria Faust esmakordselt Eestis oma värskeimat albumit “Machina”.

 

Saksofonisti värskeim album “Machina” on inspireeritud veetemaatikast, mere salapärast ja sügavustest, mille tüüne ilu võib võtta ka raevukaid pöördeid. Teos mängib ka laevamootorite rütmika ja kõladega. Sissepoole vaatav kammerlik “Machina” on Fausti varasemate albumitega võrreldes erandlik ja seal puudub artisti käekirjale omane puhkpilligrupp ja löökpillid. Oluliseks tõusevad kahe kontrabassi ja tšello tumedad kõlad, millele on toeks klaver ja kaks saksofoni. Maria Faustil on siin esmaskordselt juhtiv roll soleeriva saksofonistina. Teos valiti möödunud aastal ka maineka Berliini Jazzifestivali programmi ning selle esmaettekanne toimus erakordses Kaiser Wilhelmi memoriaalkirikus. Erilist elamust tõotab ka “Machina” muusika esiettekanne Eestis tänavusel Jõulujazzil.

 

Faust on võitnud oma muusikaga palju auhindu – nende seas 2014. aasta Taani Muusikaaauhindade esikoha aasta jazziheliloojana ja ka parima crossover albumi kategoorias plaadiga “Sacrum Facere”. Eesti Jazziauhindade jagamisel pälvis Maria Faust 2016. aastal Danske jazziauhinna ning 2019. aastal tunnustati teda parima Eesti jazzihelilooja auhinnaga.

Koosseis:

Maria Faust
altsaksofon
Ned Ferm
tenorsaksofon
Ida Nørholm
tšello
Jeppe Zeeberg
klaver
Nils Bo Davidsen
kontrabass
Adam Pultz Melbye
kontrabass