fbpx
Osta pilet

Saksa noorema generatsiooni pianist ja helilooja Martin Kohlstedt esindab moodsat klaverikunsti koolkonda, mis ühendab klassikalise pianismi avangardsete suundade ja elektroonikaga. Tema kontsertide keskmes on tiibklaver, mida täiendavad Fender Rhodes’i ja erinevate klahvpillide kõlad.

Kohlstedti korduvmustritel põhinevatest paladest võib leida Ryuichi Sakamoto meditatiivsust, kaasaegse minimalismi hüpnootikat ja laia arengujoont. Muusikult on ilmunud kolm täispikka kontseptuaalalbumit, millest iga peatükk on vaatluse alla võtnud pianisti elusündmused ja valanud need muusikasse. Debüütalbumile “Tag” (2012) järgnes “Nacht” (2015), millest kujunes hillitsetud ja intiimne sisevaade alateadvuse mängudele hämaruse piirimail. Martin Kohlstedti kõige värskem plaat, 2017. aastal ilmunud “Strom” on helilooja seni kõige dünaamilisem ja ekspressiivsem teos, näidates andeka ja süvitsi mineva loojanatuuri arvestatavat panust kaasaegse pianismi arengusse.

Ajakiri Clash on tema kohta kirjutanud: „Martin Kohlstedt on noor uudishimuliku stiilitunnetusega helilooja. Ta liigub oskuslikult klassikalise ja elektroonilise muusika aladel, laskmata oma muusikal kindla stiili juures kanda kinnitada.“

Koosseis:

Martin Kohlstedt
klaver, klahvpillid, Fender Rhodes