fbpx
Osta pilet

Luksemburgi tuntuim jazzmuusik Pascal Schumacher on tõeline multitalent – ainulaadse võimekuse ja tundlikkusega vibrafonimängija, kes süstib igasse etendusse nii harmoonilisust kui põnevust. Jõulujazzil on võimalus nautida Pascal Schumacheri väga isikupärast soolokontserti peagi ilmuva albumi „SOLO+“ kavaga. See intiimne helielamus täis tundlikkust ja meloodiat muudab Niguliste kiriku kauni saali maagiliseks helimaailmaks.

 

Andeka kunstnikuna komponeerib ning esitab ta jazzi ja kammermuusikat, juhib mitmeid eriilmelisi koosseise ja kirjutab muusikat teatrietendustele ja filmidele. Olles tugevalt mõjutatud Bachist, Pärdist, Brian Enost ja Ameerika minimalismist, on tema jooneks saanud klassikalise muusika tundeskaala liitmine minimalistliku elektroonikaga, asetudes sarnasesse kõlamaailma Max Richteri, Ryuichi Sakamoto ja Jóhann Jóhannsoniga.

 

Oma loometee algusest 90ndate keskpaigast on Schumacher liikunud improvisatoorsema muusika poole, milles jazz on alati aukohal. Muusikalised saavutused on toonud Schumacherile teenitud tunnustust – muuhulgas võitis ta 2012. aastal Luksemburgi muusikaekspordi auhinna, 2013. aastal aga JTI Eurocore jazziauhinna. Ta on esinenud koos tundud muusikutega nagu Nils Frahm, Bachar Mar-Khalifé, Kenny Barron ja Magic Malik. Omanimelise kvartetiga on ta esinenud Euroopa olulisematel jazzifestivalidel, aga ka Jaapanis, Aasias, Austraalias ja Lõuna-Ameerikas. Schumacheri jaoks on muusika piirideta mängumaa, mis pakub lõputult võimalusi.

Koosseis:

Pascal Schumacher
vibrafon, elektroonika