fbpx

Raul Ukareda on Eesti ägedaim bluuskitarrist ja festivali „Augustibluus” programmijuht. Tal on oma nägemus ja kogemus bluusist, mida ta kirjeldab kui mingit sügavat igatsust ja lootust. Ukareda mäng on alati kirglik ja keskendunud, ning ta on oodatud muusik paljudes eesti ansamblites. Suurim edu bluusmuusika vallas saatis ansamblit Compromise Blue, millega esineti juba 1990.aastal Tallinnas Jazzi ja Bluesi päevadel ja samal kümnendil mainekatel Ameerika bluusifestivalidel.

Ukareda on Tanel Padar Blues Bandi asutajaliige ja lisaks on tal oma bluusbänd, millega mängitakse nii oma kui ka bluusilegendide muusikat ja kutsutakse ka külalisesinejaid. Jazzkaare juubelifestivalil  on Raul Ukareda bändi solistid Teele Viira ja Jan Uuspõld.

 

Saatest “Eesti otsib superstaari” tuntust kogunud Teele Viira on osalenud erinevates muusikaprojektides soulbändidest muusikalideni. Jan Uuspõldu teavad kõik, kuid paljud pole ilmselt kuulnudki, et eduka näitlejakarjääri kõrval on ta alati ka muusikaga tegelenud. Jan sai kõigepealt kuulsaks just lauljana. Tema bänd Luxury Filters oli 1990ndate keskel üks populaarsemaid  bluusibändide. Luxury Filtersi lugusid kuuleb raadioeetris veel tänagi, kuulsaim neist ilmselt ,,Tramm nr. 66″. Jazzkaare kontsert loob silla 1990. aastaga, mil festivali kavas oli oluline roll bluusil. Ukareda Bandi ja solistide esituses kõlavad bluusiklassika kõrval ka muusikute oma lood.

Koosseis:

Raul Ukareda
kitarr
Teele Viira
vokaal
Jan Uuspõld
vokaal
Taavi Kerikmäe
klahpillid
Raul Vaigla
basskitarr
Petteri Hasa
trummid