fbpx
Osta pilet

Brasiilia nu-bossa säravamaid tähti Sabrina Malheiros ühendab oma loomingus samba- ja jazzitraditsiooni kaasaegsete kõlade ja värvidega. Legendaarse fusion-grupi Azymuth asutajaliikme ja bassisti Alex Malheirose tütre muusikaline pagas on külluslik ja pulbitsev. Ta on koostööd teinud selliste legendidega nagu Incognito, Azymuth, Roberto Menescal, Arthur Verocai ja tema loomingut on remiksinud klubimaailma tipud Kenny Dope ja 4-Hero.

Juba 7-aastaselt laulis Sabrina stuudiosalvestustel, kuid õppima läks ta Rio de Janeiro Villa Lobosi nimelisse muusikakooli kitarri, sest tütar oli sügavalt vaimustatud isa kitarrimängust ja João Gilberto muusikast. Tema esimeseks ametlikuks lindistuseks soololauljana sai Azymuthi 1991. aasta albumi avapala ning seejärel tuuritas ta ansambliga mitu aastat.

 

Sooloalbumini “Equilibria” jõudis Malheiros 2005. aastal ja selle kavaga debüteeris ta ka Londonis. Nii 2008 ilmunud teine album “New Morning” kui ka 2011 ilmunud “Dreaming” pälvisid ohtralt kiidusõnu, teiste hulgas ka BBC mainekalt muusikakriitkult Kevin Le Gendre. Kaasaegse bossa-kuninganna seni viimane, 2017. aastal ilmunud album “Clareia” on senistest albumitest kõige tantsulisem. Lauljatari enda kirjutatud muusikas imetleb ta Guanabara lahe ja Rio randade, mägede ja metsade ilu – tekstid kannavad ökoloogilise rahu sõnumit.

 

Sabrina Malheirost on võrreldud Bebel Gilberto ja Céu’ga ning artiste ühendab palav armastus Brasiilia kireva muusikatraditsiooni vastu, levitades selle valgust maailma kõikidesse nurkadesse.

 

Täname: Brasiilia Suursaatkond, Noblessneri sadamalinnak ja Merko Ehitus

 

Koosseis:

Sabrina Malhleiros
vokaal
Xantoné Blacq
klahvpillid, perkussioon, taustvokaal
Moyses Dos Santos
bass
Nathan Allen
trummid