fbpx
Osta pilet

Sebastian Plano on Berliinis resideeruv rahvusvaheliselt tunnustatud Argentiina helilooja, muusik ja produtsent. Tema käsitlus elektroonilisest muusikast on saanud sügavama mõõtme klassikalise muusika õpingutest ja mängimisest sümfooniaorkestrites. Ta loob akustilistel instrumentidel suurejoonelisi teoseid, mis täiustatuna elektroonilistest kõlavärvidest tekitavad ainulaadseid ja uudseid helimaailmu. Esindades nüüdismuusika sümbioosi elektrooniliste vahenditega, võib teda võrrelda selliste valdkonna suurnimedega nagu Arvo Pärt, Ólafur Arnalds, Sigur Rós, Nils Frahm ja Max Richter.

 

Muusikute perest pärit Sebastian alustas 7-aastaselt tšelloõpingutega ja jõudis oma esimeste palade kirjutamiseni juba 12-selt. Aasta hiljem soleeris ta laval koos sümfooniaorkestriga, esitades Haydni tšellokontserti. Plano täiendas end prestiižikates Bostoni ja San Fransisco konservatooriumides ning ei piirdunud ainult klassikalise muusika vahenditega – tema lapsepõlvelemmikuks saanud Vangelise kosmilised kõlad leidsid tee ka omaloomingusse. See avas täiesti uued suunad ja akustiliste pillide juurde tekkisid katsetused elektrooniliste seadmetega.

 

Debüütalbumini “Arrythmical Part Of Hearts” jõudis Sebastian Plano 2011. aastal. Järgmise plaadi kureerijaks ja masterdajaks sai juba Nils Frahm. Plano seni kõige ambitsioonikama teose “Verve” andis käesoleval aastal välja plaadifirma Mercury KX. Muusiku mitmekülgsust näitab ka heliriba loomine Playstationi mängule “Everything” ning meretemaatiline teos, millega pööratakse tähelepanu reostatud ookeanide alarmeerivale olukorrale. Andekas Sebastian Plano on oma atmosfäärilise muusika viinud juba nii Royal Alberti Halli kui Reeperbahn Festivalile ja nüüd on seda võimalik nautida ka Jõulujazzil.

Koosseis:

Sebastian Plano
tšello, elektroonika, klaver