fbpx
Osta pilet

Iisraeli pianist Shai Maestro on teenitult tõusnud kirkaks täheks jazzimaailmas, kelle anne ei tunne stiilipiire ja keda oma mõjujõult võib juba paigutada jazzipianistide oluliste innovaatorite ritta kõrvuti Paul Bley, Chick Corea, Keith Jarretti ja teistega. Tema virtuoosne ja meloodiakeskne helikeel loob filmilikke kujutluspilte. Pianisti helimaailma on inspireerinud klassikaline muusika, juudi ja araabia traditsiooniliste kõlavärvide väljendusrikkus, aga ka Euroopa ja Ameerika jazz ning Aafrika rütmid.

 

Shai Maestro alustas klaveriõpinguid viie aastaselt. Ta tähelend sai hoo sisse 19-aastaselt, mil värske Berklee tudengi napsas oma ansamblisse bassist Avishai Cohen, kelle trioga salvestas pianist aastatel 2008-2011 neli albumit. 2010. aastal moodustas Shai Maestro omanimelise trio, millega tuuritati rahvusvaheliselt, jagades lava Chick Corea, Tigran Hamasyani, Esperanza Spaldingi ja Diana Kralliga. Kolmiku looming pälvis laialdast tähelepanu, nende albumeid tutvustati mainekates raadiokanalites BBC, NPR ja JazzFM ning tunnustust jagas jazzipiibel ajakiri DownBeat.

 

Praeguseks viis albumit salvestanud Shai Maestro Trio värskeim teos “The Dream Thief” (2018) koos trummar Ofri Nehemya ja bassist Jorge Roederiga ilmus plaadifirma ECM alt. Trio salvestustes jääb kõlama jäägitu pühendumus ja loominguline julgus lasta muusikal voolata vaba kulgemisena, kutsudes nautima teekonda ja musitseerimise protsessi. Erilise ühishingamise saavutavad muusikud just kontsertidel. Trio kõrvalt on Shai Maestro salvestanud albumi vokalist Theo Bleckmanniga, samuti hinnati kõrgelt tema osalemist Mark Guiliana’s Jazz Quarteti debüütalbumil “Family First” (2015).

 

Shai Maestro on varem Eestis esinenud Avishai Cohen Trioga Jazzkaarel ning omanimelise trioga Jõulujazzil.

 

Täname: Iisraeli Suursaatkond

Koosseis:

Shai Maestro
klaver
Jorge Roeder
bass
Ofri Nehemya
trummid