fbpx

Showcase-kontsert: MADIS MUUL HEXTET, LIISI KOIKSON, PEEP KALLAS TRIO

1

MADIS MUUL HEXTET

orkestraalne, klaver

Klahvpillimängija, pianist ning helilooja Madis Muul on kirjutanud ning salvestanud lugusid ansamblitele Flavor, Power Play, New Dimensions, MA ning Madis Muul Hextet. Samuti teeb ta kaasa erinevates jazz- ja popmuusikat viljelevates koosseisudes (JT Conception, Andres Alaru Trio, Raul Vaigla, Lenna). Lisaks on Muul olnud tegev mitmetes teatrietendustes nii muusika esitaja rollis (“Faust”, “Mees, kes ei teinud mitte midagi”) kui ka heliloojana (“Eine murul”, “Aadam ja Eeva”).

Madis Muul Hextet’i on koondunud kaheksa Eesti säravat noorema generatsiooni muusikut. Ebatavaline koosseis moodustub rütmisektsioonist ja neljast klarnetist. Jazzkaarel esitletav soojal vintage-hõngulisel debüütalbumil “Characters” teeb külalissolistina kaasa laulev näitleja Marta Jakovski. Ansambli looja Madis Muul esitusele tulevast uuest albumist: “Minu muusika on kui rännak, milles on nii melanhooliat, irooniat kui ka psühhedeeliat ning kus põrkuvad kokku erinevad žanrid nagu jazz, proge, elektroonika ning akustiline muusika. Inspiratsiooni plaadil kõlavate lugude loomisel olen kogunud teatrist, enda elust ja ühiskonnast. Iga lugu räägib erinevatest karakteritest meie ümber. Kuulajal on võimalik neid karaktereid ära tunda, oma seoseid luua ja võimalusel nendest kasvõi oma versioon luua.”

LIISI KOIKSON

noor talent, vokaal, jazz

Armastatud ja mitmekülgse lauljanna Liisi Koiksoni häält on kuulajad nautinud juba aastaid. Tema soe tunnetus on elavaks laulnud muusikalihitte, filmi- ja pärimusmuusikat ning jazzilikke palasid. Oma ansambliga on Koikson salvestanud 4 albumit, neist viimasega “Coffee For One” (2017) esines ta ka Jazzkaarel. Tema häält võib kuulda ka etnojazz ansamblis „Elletuse“, kvartetis Voorand/Koikson/Sooäär/Daniel ja mitmetes jazzikoosseisudes. Lauljatari esitust iseloomustab süvitsiminek, siirus ja  pühendumus.

 

Liisi Koiksoni värskel lühialbumil teevad kaasa muusikud Raun Juurikas, Raul Ojamaa, Marti Tärn ja Martin Petermann. Maitsekalt valitud koosseisu ühishingamisele annab värske nüansi noorema generatsiooni tipptegija, produtsent ja muusik Sander Mölder. Uue plaadi materjaliga soovib Liisi end rohkem määratleda laulukirjutajana, pannes lugudesse intiimseid igatsusi ja lootuse uue eluperioodi positiivsusele.

PEEP KALLAS TRIO

trummid, põhjamaine

Muusikalise koosluse Peep Kallas Trio eesotsas on trummar Peep Kallas, kes on oma kaasteeliseks valinud pianist Joel-Rasmus Remmeli ja kontrabassimängija Martin-Eero Kõressaare. Peep Kallase suuremateks mõjutajateks on olnud sellised põhjamaade kuulsused nagu Jan Johansson, Esbjörn Svensson Trio, Sigur Ros, Nils Frahm, Armada, Flavor ja ümbritseva elu napp, kuid sügav ilu. Trio debüütalbum “Kannatlikkus” ilmus 2018. aasta märtsis ja sellel kõlavad minimalismist kantud helirännakud läbi jazzi, roki ja põhjamaise muusika jaheda avaruse.