fbpx
Osta pilet

Ameerikas, Uganda ja Rwanda immigrantide perre sündinud Laura Kabasomi Kakoma artistinimega Somi on globaalse haardega loovestja ja muusik. Ta isa on Illinoisi ülikooli professor ja tütargi õppis ülikoolis esialgu antropoloogiat ja seejärel esituskunste. Somi meeldejäävat häält on võrreldud Nina Simone ja Dianne Reeves’i tämbrite kombinatsiooniga, samuti on teda nimetatud kaasaja Miriam Makebaks. Laulja toonides on elegantsi ja haaravust, mille teeb eriti nauditavaks peenete tundevarjunditega varieerimine. Peamiselt ingliskeelsete palade kõrval loob Somi muusikat ka erinevates Aafrika dialektides.

 

Laulja on alati tundnud tõmmet oma Aafrika juurte poole ja ta on võtnud sihiks aidata kodumandri muusikutel maailmaareenile jõuda. Artisti koostöö- ja lavapartnerite nimistus on väga eriimelisi muusikuid – Mos Def, Baaba Maal, John Legend, Billy Childs, Paul Simon, Danilo Perez, Idan Raichel, Jennifer Hudson jpt. Somi muusikas kohtuvad loomulikult ja stiilselt jazz, soul ning popp, millesse on sisse põimitud Aafrika kõlad ja unikaalsed mustrid.

Somi on Sony plaadifirma artist. Ta salvestanud kuus stuudioalbumit, millest esimene, 2003. aastal ilmunud debüütplaat “Eternal Motive” on muutunud juba harulduseks. Tema värskeim plaat “Petite Afrique” on afro-esteetika manifest, millel lõi kaasa erikülalisena ka Aloe Blacc.  2014. aastal ilmunud “The Lagos Music Salon” võttis aga kokku Somi residentuuri Lagoses, Nigeerias. Värvikal plaadil kõlasid koostööpalad Angelique Kidjo ja Common’iga ning album jõudis Ameerika jazziedetabelite esikohale. Laulja murepunktideks on Aafrikat painavad probleemid keskkonnaküsimustest poliitilise ebavõrdsuse ja inimkaubanduseni.

Koosseis:

Somi
vokaal
Toru Dodo
klaver
Hervé Samb
kitarr
Gino Chantoiseau
bass
Arnaud Dolmen
trummid