fbpx
Osta pilet

Jazzakordionist Tiit Kalluste esitleb 13. oktoobril Kumus uut heliplaati „Midnight Sun“. Eesti ja muu maailma muusikutega koostööd teinud Kallustele ja tema loomingule lisavad nooruslikku energiat ja tulevärki meie uuema põlvkonna jazzi lipulaevad Joel Remmel, Heikko Remmel, Kaspar Kalluste ja Allan Järve.

 

Tiit Kalluste isikupärast sound‘i ja pillikäsitlust on enim kuuldud põhjala muusika kontekstis. Tänaseks kõigis ilmakaartes rännanud ja sadadel kontserdilavadel esinenud muusiku tähtsaim projekt on kahtlemata „Põhjala saarte hääled“, mida ta juba aastaid veab koos sagedase lavapartneri saksofonist Villu Veskiga. Neljast Nordic Sounds templit kandvast albumist esimesele kirjutas saatesõna President Lennart Meri.

 

Värske albumi „Midnight Sun“ nimilugu vihjab samuti Põhjala valgetele öödele, kuigi seekord on kompositsioonide stiiliskaala ja geograafiline spekter hoopis laiem, ulatudes ka kuumade laiuskraadide öödeni.

Tiit Kalluste on asja üllitanud muuhulgas ka uue noodi “Akordionikogumiku”, mis sisaldab tema viimaste aastate noortele akordionistidele kirjutatud palasid. Varem on Kallustelt ilmunud jazzipalade kogumik akordionile, mille lood on saanud nime tuntud jazzakordionistide järgi, nagu Richard Galliano, Art Van Damme, Marc Berthoumieux jt.

Koosseis:

Tiit Kalluste
akordion
Allan Järve
trompet
Joel Remmel
klaver
Heikko Remmel
kontrabass
Kaspar Kalluste
trummid