fbpx
Osta pilet

Algselt 26. aprillil kell 17:00 Vabal Laval toimuma pidanud Jazzkaar 2020 kontsert Flora Purim & Airto Moreira with Neto Band (Brasiilia) lükkub edasi ning toimub esmaspäeval, 12. oktoobril kell 18:00 Vabal Laval.

 

Uuel kuupäeval kehtivad juba ostetud piletid.

 

Festival Jazzkaar kutsub kultuurisõpru toetama festivali jättes piletid tagasi müümata.  

Juhul kui teile uus kuupäev ei sobi, siis piletid saab tagastada või vahetada Jazzkaare kinkekaardi vastu perioodil 1.-30. aprill 2020. Kinkekaardid kehtivad 1 aasta alates väljastamisest. Tagasiostu või vahetuse soovist andke teada siin.

 

Tavapileti omanikud saavad enda piletid tagastada Piletilevi müügipunktides, v.a Circe-K teenindusjaamades ja Viru keskuse infopunktis.

***

Ladina-Ameerika rütmide ja troopikaküllase jazzi austajatele ei vaja Flora Purimi ja Airto Moreira nimed pikemat tutvustamist ning seda rõõmustavam on kuulda legendaarseid tippnimesid esmakordselt Eestis koos laval musitseerimas. Värskete ja juba klassikaks saanud lugudega täidetud kava avab fusion-jazzi värvika paleti, kust leiab õhku ja ruumi ka vabalt kulgevale improvisatsioonile. Tallinnas saavad uue kuue Moreira hittpalad ning esitusele tulevad ka seniavaldamata rariteedid koos lugudega Flora Purimi tulevaselt albumilt “Flora Brasileira”. Tähtpaarile on toeks bassist Thiago Espirito Santo juhitud ansambel.

 

Flora Purimi harukordne, 6-oktaviline hääleulatus on talle toonud mitmeid Grammy nominatsioone ja varajastel 60ndatel alanud loometee on teda kokku viinud tõeliste jazzilegendidega — Gil Evans, Stan Getz, Chick Corea, Dizzy Gillespie, George Duke, Santana jpt. Brasiilia emigrandina leidis Purim 1967. aastal uue kodu New Yorgis, kus tema talent lõi õitsele tärkavas ja peagi pulbitsevas elektrilise jazzi skeenes. Uudse liikumise märkimisväärseimad teosed, Chick Corea “Return to Forever” ja “Light as a Feather” on klassikaks saanud ka lauljanna meeldejääva panuse tõttu. Läbi aastakümnete on Purim enda kõla hoidnud pidevas uuenemises, tema mitmekülgset talenti on rakendanud 90ndate acid-jazz, triphop ja broken-beat originaatorid. Oma abikaasa Airto Moreiraga on Flora salvestanud üle 30 albumi ja peale 14-aastast pausi on ta oma värske albumiga taas laval.

 

Vaieldamatult maailma tipptrummarite hulka kuuluv Airto Moreira on 70ndail loodud fusion-jazz grupi Weather Report üks asutajaliikmeid, tema ürgset rütmiannet on oma loomingusse põiminud Miles Davis jazzikõlasid jäädavalt muutnud albumil “Bitches Brew” ning ka Chick Corea oma albumitel Return to Forever” ja “Light as a Feather”. Moreira on koos mänginud Cannonball Adderley, John McLaughlini, Keith Jarretti, Al Di Meola, George Duke’i, Quincy Jonesi ja Herbie Hancockiga ning tema pulbitsev leek ei näita veel praegugi vaibumise märke. Jazzipiibel DownBeat edetabelites on Moreira parima perkussionistina trooninud üle 20 korra, samuti on ta kõigutamatuna tunduvat esikohta hoidnud väljaannete JazzTimes, Modern Drummer ja Drum Magazine edetabelites.

 

Aastast 1974, mil Airto Moreira ja Flora Purim moodustasid oma esimese koosseisu Fingers, on loominguline paar regulaarselt salvestanud ja avaldanud ka koos muusikat, mida tänulikud kuulajad on saanud nautida ülemaailmsete tuuride käigus. 

Koosseis:

Airto Moreira
löökpillid
Flora Purim
vokaal
Jose Neto
elektrikitarr
Frank Martin
klahvpillid
Gary Brown
bass
Celso Alberti
trummid