fbpx
Osta pilet

Võimas soome a cappella viisik on põnevil oodates taaskohtumist eesti kuulajatega, kellest ilmselt paljud nautisid ansambli esinemist 10 aastat tagasi Jazzkaarel. Aasta 2020 on ansambli jaoks eriline – täitub 20s tegevusaastat, täis arvukaid kontserte erinevates maailmanurkades, palju haaravate gruuvide ja põnevate harmooniatega repertuaari, uute albumite salvestamisi. Tallinnasse võtab ansambel kaasa menulood erinevatest aastatest, nende seas ka näiteks Dire Straits’i hümni ”Brothers in Arms, mis sai ansambli esituses tohutu menu osaliseks. Lisaks poplugudele saab nautida ka viisiku jazzikamat repertuaari.

 

Ansambli Club For Five 12 albumit sisaldavad erinevate stiilide muusikat. Nende kõrgprofessionaalsus on pisut vürtsitatud soomeliku hullusega, mis teeb kuldplaadi omanike muusika põnevaks ja kontrastiderikkaks.  Kõrgetasemelist vokaalansamblit on saatnud menu suurtel festivalilavadel, aga nad on esinenud ka akustiliste kontsertidega kirikutes.

20. sünnipäevaks ilmub ansambli 13. album ”Virret”, mis sisaldab Soome ja Rootsi vaimulikku muusikat ning mis esindab ansambli klassikalisemat palet.

 

Club For Five on mõjutatud rahvusvahelisest popist, rokist, jazzist ja klassikast, kuid enim armastavad nad Põhjamaade muusikatraditsioone ja oma esinemistel kogu maailmas on neil kombeks lisada programmi meeleoludesse pisut jäist põhjavaimu. Viisik laulab soome ja inglise keeles, kuid repertuaarist ei puudu ka näiteks vene ja hiinakeelsed lood. Oma karjääri jooksul on nad koostööd teinud mitmete bigbändidega sealhulgas UMO-ga aga nad on esinenud ka Soome Raadio Sümfooniaorkestriga ja Manhattan Transferiga. Üks põnevamaid hiljutisi koostööprojekte oli Aalto University’i disiaini ja arhitektuuri osakonnaga, kus installatsioonis ühendati arhitktuurne disain inimhäälega. Projekt ”Sooni” oli täiesti midagi uut ja vääriline etendus tähistamaks ansambli 20. sünnipäeva. Club For Five juubeliturnee algas Soomes ja loodetavasti saab see 2021. aastal jätkuda ka kaugemal.

Koosseis:

Maija Sariola
sopran
Susanna Lukkarinen
alt
Jouni Kanniston
tenor
Juha Viitala
bariton
Tuukka Haapaniemi
bass