fbpx

Velvet Revolution on Saksa saksofonisti ja helilooja Daniel Erdmanni eriline loominguline kooslus, mille osalised on prantsuse viiulivirtuoos Théo Ceccaldi ja inglise vibrafonist Jim Hart. Aastalõputurneel antakse 16 kontserti Soomes, Eestis, Lätis ja Leedus. Trio külalisena liitub Eestis meie nimekas kitarrist Jaak Sooäär.

 

Koosseisuga Velvet Revolution salvestas Erdmann 2016. aastal debüütalbumi “Short Moment of Zero G”, mis pälvis Saksamaal aasta plaadi auhinna. Trio teine album “Won’t Put No Flag Out” (2019) ilmus nagu eelminegi Ungari plaadifirma BMC alt. Ansambli nimi Velvet Revolution viitab Tšehhoslovakkia 1989. aasta vägivallatule riigipöördele. Sametrevolutsioon muusikute tõlgituses tähistab stiililist uuenemist, mis ei eita ajalugu, kuid eelistab uut progressiivset vormi.

 

Daniel Erdmann on Euroopa silmapaistvamaid jazzmuusikuid, kes toob aina uusi huvitavaid loomingulisi projekte kuulajateni. Eesti publikule sai saksofonist tuttavaks 15 aastat tagasi duoga Dessert Time, kus ta musitseeris koos Jaak Sooäärega. Eesti on tal südames, viimati kuulsime teda koosseisuga Das Kapital. Erdmanni tenorsaksofoni soe maalähedane tämber, mitmekülgne väljendusrikkus klaaridest meloodiatest keerukate modulatsioonide, värelevate abstraktsioonideni ja huumorikate seikadeni on iseloomulikud tema isikupärasele mahlakale väljenduslaadile. Erdmann on ühendaja, oma ansamblites mängib ta paljude maade muusikutega ning on salvestanud erinevate koosseisudega üle neljakümne heliplaadi.

 

Jim Hart on tuntud inglise vibrafonist, kollektiivi London’s Loop asutaja, ansambli Cloudmakers liider ja tuntud ka tipptrummarina. Daniel Erdmann kohtus Jimiga juhuslikult rongisõidul Londonist Pariisi. Viiulivirtuoos Théo Ceccaldi, prantsuse jazzi uue generatsiooni särav ja karismaatiline täht, võib mängida mida iganes – mustlasjazzist vaba improvisatsioonilise muusikani.

 

Avatud meelega trio Velvet Revolution seikleb vabalt muusikamaailmas rõõmustades oma seekordselt turneel ka Eesti muusikasõpru.

 

“Velvet Revolution is a true European group with a strong spirit, wit, great musical ideas as well as fantasy and capacity to make it work in captivating ways.”Henning Bolte, All About Jazz

Koosseis:

Daniel Erdmann
saksofon
Théo Ceccaldi
viiul
Jim Hart
vibrafon
Jaak Sooäär
kitarrid