fbpx
Osta pilet

Eesti armastatuim vokaalansambel Estonian Voices saab kümne aastaseks!

 

Ansambel sündis Euroopa Kultuuripealinn Tallinn 2011 ja Jazzkaare ühise ettevõtmisena. Selle kokkukutsuja ja hing Kadri Voorand meenutab: „2010. aasta talvel helistas mulle Anne Erm ja meie kohtumisel palus ta kokku panna a cappella ansambli, kelle sarnast meie žanris tol hetkel Eestis polnud. Ansambli esimene esinemine oli planeeritud  Jõulujazzile. Mõte intrigeeris mind koheselt, kuna segaansamblit olin kirglikult teinud ka keskkoolipäevil. Asusin seepeale kiiremas korras ansambli kõla ette kujutades otsima just neid hääli, kellest moodustuks unikaalse helipildiga kooslus. Esimesi näpunäiteid ja nippe jagas meile vokaalnsambli M-Pacti kunstiline juht ja arranźeerija Britt Quentin. On imeline vedamine, et Estonian Voiceses just sellised talendid kokku on saanud.“

 

Ansambli kümnenda sünnipäeva kontserdil esitletakse täiestu uut kava, publiku rõõmuks kuulab ka vanu hitte. 10. sünnipäevale pühendatud kontsert sisaldab esiettekandeid, et meie tunnetus oleks seeläbi sarnane kunagiste esimeste ülesastumisete ärevusega. Uued lood on küpsemas ning kontserdil saab kuulda nii Voicesile omast ilu kui ka tulevärki. „On põnev, kuidas meie helikeel on ajas kinnistunud ja oskused selle essentsi edasi kandmiseks täiustunud. See teeb uute laulude loomise ühtepidi ka keerukukamaks, kuna seda, milleks oleme kümnendi jagu end treeninud, ei tahaks liiga sarnaselt uuesti luua. Väljakutse on igal juhul vastu võetud ja ootame sünnipäevakontserti ka ise põnevusega,“ lisab Kadri.

 

Läbi aastate on vokaalkuuik osalenud erinevates koostööprojektides, teiste hulgas selliste artistidega nagu Take 6, The New York Voices, Bobby McFerrin, Accent, NOËP, Estonian Dream Big Band, Lenna Kuurmaa, Ruja, Curly Strings, ERSO jt.

 

Nagu juubelile kohane, plaanib Estonian Voices kutsuda ka sünnipäevakülalisi. Juubelikontserdi lavale on nad palunud ansambli Curly Strings, kellega koostöös on sündinud nii uut ühisloomingut kui ka vana ja head uues kuues. Kontserdil liituvad Kadri Voorandi, Maria Väli, Mirjam Dede, Mikk Dede, Rasmus Erismaa ja Aare Külamaga ansambli endised liikmed Arno Tamm ja asutajaliige näitleja Ott Kartau, kes annavad õhtule vürtsi kumbki omas elemendis. Oodata on Estonian Voicese väga erilist sünnipäevapidu, millesarnast mujal ei koge!

 

Täname: Merko ja Noblessneri sadamalinnak

Koosseis:

Kadri Voorand
vokaal
Maria Väli
vokaal
Mirjam Dede
vokaal
Mikk Dede
vokaal
Rasmus Erismaa
vokaal
Aare Külama
vokaal
Arno Tamm
vokaal
Ott Kartau
vokaal
Curly Strings