fbpx
Osta pilet

Algselt 26. aprillil kell 20:00 Vabal Laval toimuma pidanud kontsert Jazzkaar 2020 lõpetamine „Antarktika 200“ lükkub edasi. Kuupäev ja kellaaeg täpsustuvad ning sellest teavitatakse kliente esimesel võimalusel e-maili teel. 

 

Uuel kuupäeval kehtivad juba ostetud piletid.

 

Festival Jazzkaar kutsub kultuurisõpru toetama festivali jättes piletid tagasi müümata.  

Juhul kui teile uus kuupäev ei sobi, siis pileteid saab tagastada või vahetada Jazzkaare kinkekaardi vastu perioodil 1. aprill 2020 kuni 1 kuu peale uue toimumisaja täpsustumist. Kinkekaardid kehtivad 1 aasta alates väljastamisest. Tagasiostu või vahetuse soovist andke teada siin.

 

Tavapileti omanikud saavad enda piletid tagastada Piletilevi müügipunktides, v.a Circe-K teenindusjaamades ja Viru keskuse infopunktis.

***

Jazzkaar peab oluliseks rõõmustada kuulajaid igal aastal eriprojektidega, nii ka tänavu. Festivali lõpetab Eesti mitmekülgse jazzmuusiku ja helilooja Raun Juurika teos „Antarktika 200“, mis on pühendatud Antarktika avastamisele ja selle mandri erilisele loodusele. Teose loomisel ja esitamisel osalevad ka norra jazzi tipptegijate hulka kuuluv trompetist-vokalist ja helilooja Arve Henriksen, šveitsi löökpillimängija Brian Quinn ning koor Veronika Portsmuthi juhatusel.

 

28. jaanuaril 2020 möödub 200 aastat päevast, mil Saaremaalt pärit admiral Bellingshausen silmas esimest korda Antarktikat. Selle tähistamiseks sõitis mootorpurjelaev “Admiral Bellingshausen” eesti teadlastega Antarktikasse, juhtimaks tähelepanu keskkonna muutumisele polaaraladel. Valgelt mandrilt koguti hulk põnevat audiovisuaalset materjali, mida teoses kasutatakse. Raun Juurikas komponeerib elektroonika, jazzi ja klassikalise muusika piirimail kulgeva teose, mis ei keskendu helilooja sõnul mitte teadusele ega poliitikale, vaid ilule: „Ilu sünnib armastusest olemasoleva vastu, olgu see siis igavikuline konstant või huvitav evolutsioon ja just see oma eeterlikkuses saab inspireerida ka muusikat.“

 

Raun Juurikas on õppinud klassikalist ja jazzklaverit ning lõpetanud EMTA-s kompositsiooni

eriala. Teda tuntakse põnevate elektrooniliste kõlamaailmade loojana, arranžeerija, helilooja laia

profiiliga muusikuna. Duos BRAUN teeb ta juba aastaid koostööd rahvusvaheliselt hinnatud

šveitsi löökpillimängija Brian Quinniga, kes lisaks tuuritamisele jazzi suurkujudega ja tegutsemisele koos vendadega trios Q3 on musitseerinud ka mitmete teiste eesti artistidega. Eesti

muusikasõpru on korduvalt rõõmustanud ka maailma üks isikupärasemaid trompetiste, norralane

Arve Henriksen. Ajalehe The Guardian sõnul on Henriksen hiilgav ja mitmekesine improviseerija, kes viib kuulaja aladele, kus puuduvad piirid, riigid ja žanrid. Esmakordselt esines ta Jazzkaarel aastal 2004 ansambliga Supersilet, 2011. aastal esitles ta Tallinnas kultuuripealinna programmi raames spetsiaalselt selleks kontserdiks valmistatud klaaspillidele kirjutatud loomingut, 2016. aastal astus ta siin üles vokaalansambliga Trio Medivial ning 2018. aastal esines Jõulujazzil Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Robert Jürjendaliga.

 

 

Koostöös Eesti Meremuuseumi ja Thetis Ekspeditsioonidega

 

Piletid tulevad müüki 31. jaanuaril kell 10.00.
Piiratud kogus -40% hinnaga sooduspileteid müügil kuni 1. veebruar 23.59.

Koosseis:

Raun Juurikas
helilooja, klahvpillid, elektroonika
Brian Quinn
löökpillid
Arve Henriksen
trompet
Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia kammerkoor
Timo Palo
helide salvestaja