fbpx
Osta pilet

Sel õhtul astuvad lavale kolm noort muusikut, kes on ennast juba paljude eestlaste südameisse laulnud ja mänginud. Kuulda saab kauneid meloodiaid Eesti autoritelt, omaloomingut ja ka mõnusalt rütmikaid palasid. Laval on lauljatar Marianne Leibur, pianist Joel Remmel ja bassist Janno Trump.

 

Noor laulja ja viiuldaja Marianne Leibur õpib hetkel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuris. Eelmisel õppeaastal täiendas ta ennast Rootsi Kuninglikus Muusikaakadeemias. 2019. aasta kevadel toimunud Uno Naissoo nimelisel loomingukonkursil pälvis ta esimese koha palaga „Tinasõdur“. Samal aastal toimunud rahvusvahelisel konkursil Riga Jazz Stage tuli Marianne võitjaks ning pälvis ka maineka Läti helilooja maestro Raimonds Paulsi eripreemia. Möödunud aasta detsembris avaldas lauljatar oma esimese albumi, mis nomineeriti Eesti Muusikaauhindadel kategoorias „Aasta debüütalbum“’. Sel kevadel pärjati Marianne Leibur tiitliga „Noor Jazzitalent 2020“.

 

Joel Remmel on Eesti noorema generatsiooni üks omanäolisemaid ja hinnatumaid pianiste. Kohalikus jazzielus on ta aktiivselt osalenud enam kui kümme aastat, tehes koostööd pea kõigi Eesti artistide ja arvukate välismaiste suurkujudega. 9 aastat on ta eestvedanud omanimelist ansamblit Joel Remmel Trio. Selle aja jooksul on triolt ilmunud neli stuudioalbumit – „Lumekristall“ (2012), „More Than Fishermen“ (2014), „Some Things Never Change“ (2016) ja „Sharp“ (2019). Joeli äratuntav klaverimäng kõlab veel ligi 25 heliplaadil, mis on salvestatud peamiselt kodumaiste muusikutega. 2011. aastal valiti Joel Remmel „Nooreks Jazzitalendiks“ ning sel kevadel pälvis ta tiitli „Aasta Jazzmuusik 2020“. Tegevmuusiku tiheda graafiku kõrval töötab Joel õppejõuna Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis.

 

Janno Trump on Eesti üks hinnatumaid noorema generatsiooni bassiste, eelkõige on ta tegev jazzmuusikuna, kuid ta on mänginud ja salvestanud ka väga erinevate pop- ja rockartistidega. Bassist on kirjutanud muusikat nii jazzansamblitele kui ka bigbändile ning ta on jazz-funk orkestri JT Conception juht. 2017. aasta aprillis pälvis Janno Trump auhinna „Noore Jazzitalent“. Lisaks Marianne Leibur Triole toetab Janno oma bassimänguga  paljude teiste bändide tegemisi nagu Karl-Erik Taukar Big Band, Sofia Rubina Band, Linda Kanter Quartet, Funkifize, Maarja Aarma MA, Late’s 5, The Swingin’ Sisters & Band jt.

Koosseis:

Marianne Leibur
vokaal
Joel Remmel
klaver
Janno Trump
bass