fbpx

Showcase-kontsert: PEEDU KASS-THEODOR SINK, THE FREE MUSKETEERS

Seoses COVID-19 olukorraga maailmas ei saa Jazzkaar 2020 showcase-kontserdil esineda Läti-Eesti ansambel Anna Wibe Vibes ning muutunud on kontserdi aeg.

 

13. oktoobril (algselt 20. aprillil) kell 20:30 toimuma pidanud Showcase-kontsert toimub laupäeval, 10.10.2020 kell 18:00 Fotografiska Tallinnas. Kontserdil esinevad Peedu Kass-Theodor Sink ja The Free Musketeers.

 

Juhul kui teile esineja või kuupäeva muutus ei sobi, siis piletid saab tagastada või vahetada Jazzkaare kinkekaardi vastu perioodil 29. september – 31.  oktoober 2020. Kinkekaardid kehtivad 1 aasta alates väljastamisest. Tagasiostu või vahetuse soovist andke teada siin.

 

Tavapileti omanikud saavad piletid tagastada ka Piletilevi müügipunktides, v.a Circle-K teenindusjaamades ja Viru Keskuse infopunktis.

 

Jazzkaare info piletid@jazzkaar.ee ja 6660030.

PEEDU KASS-THEODOR SINK

See ei ole jazz. See ei ole klassika. See on kammerlik. See ei ole vali, aga samas on. See on kirglik. See oleks nagu mäng, aga tegelikult võtab südame. See on hämar — nii akustiliselt kui ka visuaalselt. See on Peedu Kass kontrabassil ja Theodor Sink tšellol. See on duo, mis elab oma rütmis.

 

Peedu Kass on hinnatud bassist nii Eesti kui ka Euroopa jazzimaastikul, kelle bassitoon on laulev ja vankumatu. Peedu Kassi pillimäng kõlab rohkem kui kolmekümnel plaadil ning ta on kirjutanud muusikat sümfooniaorkestrile, lühifilmile ja mitmetele jazzansamblitele. Peedu Kass navigeerib Eesti põnevamate jazzkoosseisude nagu Peedu Kass Momentum ja Bad Habits Trio ning hingepaitavate alternatiivkõlaga popbändide nagu Miljardid, Erki Pärnoja: Efterglow ja Anna Kaneelina vahel. “Kardan kõige rohkem kaotada oskust sügavikku tungida. Duo Theodoriga pakub edasiviivat ebamugavust kahe pilli lähedastest toonidest, aga ka jazz- ja klassikalise muusiku lahknevuses,” märgib koosseisu eestvedaja bassist Peedu Kass.

 

Theodor Sink on mitmekülgne tšellist, kes on hinnatud oma sooja tooni ja naturaalse muusikalise väljendusrikkuse poolest. Meie esindusorkestri ERSO kontsertmeister Theodor Sink on ka hinnatud solist ja kammermuusik. Ta on pälvinud kõrgeid auhindu nii kodu- kui välismaal.„Olen mõtlemise ammu asendanud tunnetamisega. Muidu blokiksin kõike maagilist, mis võib laval juhtuda,“ ütleb Eesti noori andekamaid tšelliste Theodor Sink. „Pilli mängides suudan nautida uppumist, olles samal ajal nii uppuja kui ka meri.“

 

Duo väljakutsuvas repertuaaris leiab muusikat autoritelt nagu Ryuichi Sakamoto, Raul Sööt, Erki Pärnoja, Peedu Kass.

THE FREE MUSKETEERS

Koosseisu The Free Musketeers tekkelugu on sama spontaanne kui kunagi esimeste orgaaniliste molekulide teke väävlirikkas keemilises supis ja bänd moodustati just siis, kui keegi ei osanud seda oodata. Neliku muusikat võib iseloomustada kui kõhedat keemilist körti, millel on neli põhilist koostisosa: Mingo Rajandi, kui hea soojusjuht ja tervistavalt mürgine algaine, Ekke Västrik, kelle ajus toimuvad sünapsite ühendused vääriksid David Lynchi lühifilmi, Ahto Abner kui mees, kelle trummimängus on tunda nii vedela lämmastiku ja erinevate tuumareaktsioonide mõju ning Jan Kaus, kelle kohta on raske öelda, millal on ta vedelas, millal tahkes ja millal gaasilises olekus. Nelja elemendi segunemisel on ootamatu mõju kuulaja muusikatajule, kus peavad ühise meele leidma eksperimentaalsus, julged pöörded ja vabakäiguline improvisatsioon.