fbpx
Osta pilet

Mitmekülgne muusik Siim Aimla on Eesti jazzimaastikul tegev juba paarkümmend aastat – tema nakatavat energiat ja teravmeelsust on jagunud kõigile, kes on muusikuga koostööd teinud. Ta on õppinud klarnetit ja koorijuhtimist Tallinna Muusikakeskkoolis ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias; õpetajana juhendab ta hetkel Otsa-kooli rütmimuusikuid. Lisaks jazziloomingule ja arranžeeringutele on Aimla loonud ka hulgaliselt koorimuusikat ja on Estonian Dream Big Bandi peadirigent.

 

Funk on Siim Aimla soontes tuksunud juba pikka aega ja omanimeline funk-koosseis on end pühendanud selliste raskekaallaste nagu James Brown, Michael Brecker ja Nils Landgreni kõlade elustamisele. Eeskujude kõrval on suur roll omaloomingul, mis on koondatud 2019. aastal ilmunud koosseisu debüütplaadile “We need to talk!”. Albumi jõujoontes võib paralleele tuua John Scofieldi, Jaco Pastoriouse ja Bob Mintzeri loominguga, samuti on ammutatud inspiratsiooni kunstist, kirjandusest ja elust laiemalt.

 

Siim Aimla Funk Bandi lavakõla trump on funk-muusikale iseloomulikud puhkpillid ning paletile lisab hingestatuid värve kodumaise “sinisilmse souli” saadiku Kristi Raiase ehk Rita Ray külalisvokaal.

Koosseis:

Siim Aimla
saksofon
Jason Hunter
trompet
Sten Valdmaa
tromboon
Paul Daniel
kitarr
Artis Boriss
klahvpillid
Roland Jairus
bass
Karl-Juhan Laanesaar
löökpillid
Kristi Raias
vokaal