fbpx
Osta pilet

Mitmekülgne lauljatar Susanna Aleksandra toob kuulajateni Ameerika legendaarse jazzitähe Nancy Wilsoni aegumatud laulud. Wilsoni interpretatsioonikunstis võluvad Susannat fraseerimise ilu, energia ja oskus vormida laulust kunstiteos.

 

Jazziklassika stiilse interpreteerimise kõrval loob lauljatar ka ise lugusid kirjutades nii sõnad kui muusika. Tema helikeelt on inspireerinud teiste seas Pat Metheny, Chico Pinheiro, Julie London, Carmen McRae, Dee Dee Bridgewater, Diana Krall ja mitmed teised. Susanna Aleksandra armastab instrumentaalset jazzi, souli ja r’n’b’d. Pole imeks panna, sest jazzi on ta kuulanud, nautinud ja järele laulnud lapsepõlvest peale. Tema vanaisa – klarnetivirtuoos, ansamblite ja orkestrite juht Aleksander Rjabov oli üks Eesti jazzi suurkujusid.

Susanna Aleksandra lõpetas enne muusikaõpinguid Tartu Ülikooli prantsuse keele ja kirjanduse erialal. Inglisekeelsete lugude kõrval on ta kavas ka prantsuskeelset muusikat ja eestikeelseid laule.

 

Bakalaureusekraadi jazzmuusikas omandas Susanna Aleksandra Sibeliuse akadeemias, praegu on ta samas koolis lõpetamas magistriõpinguid. Selle aasta kevadel täiendas ta end Los Angeleses USC Thornton School of Music-us Ameerika silmapaistvate jazzmuusikute Bob Mintzeri, Vince Mendoza ja Sara Gazareki käe all.

 

Lauljatarilt on ilmunud kaks albumit: „Miracles“ (2015) ning Susanna Aleksandra & Joonas Haavisto „Souls of the Night“ (Blue Gleam, Jaapan, 2020). Susanna Aleksandra on üles astunud Eesti, Soome, Läti, Venemaa jazzifestivalidel, esinenud jazziklubides Inglismaal, Prantsusmaal, Itaalias, Hispaanias jm. Ta on lava jaganud nimekate eesti ja välismaiste muusikutega.

Koosseis:

Susanna Aleksandra
vokaal
Allan Järve
trompet
Aleksander Paal
saksofon
Holger Marjamaa
klaver
Heikko Remmel
bass
Reigo Ahven
trummid