fbpx
Osta pilet

Kašmiirist pärit Trilok Gurtu on üks maailma tuntumaid löökpillimängijad ja heliloojad. Ta alustas tabla-mängu viie aastaselt ning teda võib pidada India muusika meistriks, kes on ida ja lääne muusika nüansside ühendamisel korda saatnud rohkem kui keegi teine. Tema seiklusaldis muusikaline vaim on mitme aastakümne vältel loonud, esitanud ja salvestanud muusikat, mis liidab kõikide mandrite kultuure.

 

Trilok Gurtu muusikutee sai alguse 1970. aastatel, mil asutas oma esimese bändi Waterfront. 1976 lendas ta Ameerikasse ja üritas astuda Berklee muusikakolledžisse, taskus Charlie Mariano soovitus – kuid ebaõnnestunult ja ta läks edasi Saksamaale. Tutvumine mitmete andekate muusikutega viis teda intrigeerivate koostöödeni – koos trompetist Don Cherriyga musitseerimisest sai alguse India muusika põimimine jazziga. 1988. aastal liitus Trilok Gurtu John McLaughlini trioga, millega salvestati nelja aasta vältel kaks plaati ja anti hulgaliselt kontserte kõikjal maailmas. McLaughlini trioga esines Gurtu 1990. aastal ka Pärnus, festivalil Fiesta International. Lisaks on Trilok Gurtu esinenud Jazzkaarel 2002. ja 2012. aastal Jan Garbarekiga ning 2011. aastal Viljandi Pärmusmuusika festivalil.

 

1990. aastate algul kohtus Trilok Gurtu Weather Reporti legendaarse asutaja Joe Zawinuliga, musitseeris koos temaga mitmel Euroopa festivalil ja salvestas plaadi “Crazy Saints”, millel teiste seas osales ka Pat Metheny. Kümnendi lõpus pani Gurtu kokku muusikakultuure ühendava ansambli The Glimpse. Oma muusikaliste mõjutajate seas mainib Gutu.Thelonious Monki, John Coltrane-i, Jimi Hendrixit ja James Browni. Mitmel aastal on Gurtu hääletatud maailma parimaks trummariks ajakirja DownBeat küsitlustes, ta on osalenud ligi 40 albumi salvestusel ning 2020. aasta kevadel on oodata tema uut kauamängivat.

“Me loome sildu mitte barjääre,” kõlab lühikokkuvõte tema muusikalisest filosoofiast.

Koosseis:

Trilok Gurtu
perkussioon, vokaal
Frederik Köster
trompet
Sabri Tulug Tirpan
klaver, klahvpillid
Jonathan Cuniado
bass