fbpx
Osta pilet

Algselt 17. aprillil kell 19:30 Vabal Laval toimuma pidanud Jazzkaar 2020 kontsert Vaiko Eplik & Kristjan Randalu “Kooskõla lahkhelid” lükkub edasi ning toimub reedel, 9. oktoobril kell 19:00 Vabal Laval.

 

Uuel kuupäeval kehtivad juba ostetud piletid.

Festival Jazzkaar kutsub kultuurisõpru toetama festivali jättes piletid tagasi müümata.  

Juhul kui teile uus kuupäev ei sobi, siis piletid saab tagastada või vahetada Jazzkaare kinkekaardi vastu perioodil 1.-30. aprill 2020. Kinkekaardid kehtivad 1 aasta alates väljastamisest. Tagasiostu või vahetuse soovist andke teada siin.

 

 

Tavapileti omanikud saavad enda piletid tagastada Piletilevi müügipunktides, v.a Circe-K teenindusjaamades ja Viru keskuse infopunktis.

***

Tänavuse Jazzkaare avakontserdiga tähistavad Vaiko Eplik ja Kristjan Randalu 10 aasta möödumist esmakordsest muusikalisest kohtumisest, mille aluseks oli Randalu uus nägemus Epliku muusikast. 2010. aasta Jazzkaarel antud kontsertide tulemusena sündinud album „Kooskõla“ pälvis Eesti Muusikaauhindadel 2012. aasta jazzalbumi tiitli. Tänu Anne Ermi initsiatiivile esitas duo 2014. aasta Jazzkaarel uue kava „Lahkhelid“, eemaldudes lihtsatest ja klassikalistest interpretatsioonimudelitest. Tänavune juubelikontsert koondab varasemad projektid ühtseks tervikuks, kus produktiivsetest lahkhelidest sünnib taas mitmel tasandil kõnetav sisukas kooskõla. Kuuleme lugusid nii albumitelt „Kooskõla“ kui ka „Lahkhelid“, ent kindlasti ka Epliku uuematel lugudel põhinevat loomingut.

 

Vaiko Eplik on Eesti laulja ja helilooja, kes on välja andnud 11 heliplaati, teinud koostööd mitmete muusikute ja ansamblitega, ületades žanripiire, esinenud ooperites, kirjutanud filmimuusikat ja ka õpetanud. Mitmekülgset ja andekat muusikut teatakse ka iseseisva ja põhimõttekindla arvamusliidrina. Tema saavutusi on tunnustatud erinevate autasude ja aunimetustega, kaasa arvatud presidendi Valgetähe teenetemärgiga. Eplikul  ja tema ansamblil Eliit on eriline positsioon eesti pop-rockmuusikas. Viljaka vokalisti ja multiinstrumendina meeldib Eplikule improviseerida ja uusi heliavarusi avastada, seades endale üha uusi väljakutseid. Pole kahtlust, et Vaiko Eplik on toonud värskeid tuuli eesti pop-rock maailma.

 

Kristjan Randalu on oma põlvkonna silmapaistvaimaid Eesti jazzmuusikuid, keda hinnatakse kõrgelt nii solisti, ansamblimuusiku kui ka heliloojana. Tema lavapartnerite hulka kuuluvad mitmed jazzimaailma suunanäitajad nagu Ari Hoenig, Mark Guiliana, Nguyên Lê, Ben Monder, Nils Petter Molvaer ning Dhafer Youssef. Randalu klaverimäng nii solisti kui ka ansamblimuusikuna kõlab enam kui 40 plaadil. 2018. aastal ilmunud „Absence“ on plaadifirma ECM alt ilmunud esimene Eesti muusiku jazziplaat. Lisaks oma triole tuuritab pianist maailmas särava bassisti Petros Klampanise trioga ja ansambliga Trygve Seim. Oma uusimal albumil „Mussorgsky Pictures Revisited“, mis koosneb Modest Mussorgski süidi „Pildid näituselt“ töötlustel, musitseerib Randalu Ameerika saksofonivirtuoosi David Liebmaniga. Randalu on võitnud hulgaliselt nominatsioone ja auhindu, nende hulka kuuluvad ka Grammy nominatsioon 2006. aastal, Elioni Jazziauhind 2011. aastal, Aasta Jazzialbumi tiitel 2012. aasta Eesti Muusika Auhindadel, Eesti Kultuurkapitali Helikunsti sihtkapitali aastapreemia 2014. aastal ning Aasta Jazzihelilooja 2018 tiitel.

Koosseis:

Vaiko Eplik
laul, kitarr, elektroonika
Kristjan Randalu
klaver