fbpx

10 põnevat ja eriilmelist esinejat TMW jazzikavas !

19. veebruar 2015

Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu kureeritud Tallinn Music Weeki jazzi showcase’I kavas on 10 omanäolist koosseisu, kes pakuvad kuulajale mitmekesiseid muusikaelamusi maagilistest helipiltidest pungiliku energiani. 25.-29. märtsini juba seitsmendat korda toimuval uue muusika suursündmusel ja olulisel linnafestivalil Tallinn Music Week, astub tänavu üles 205 artisti 26 riigist, neist 121 esinejat Eestist. Mõned kuud tagasi valisid the Guardian ‘i ja Observer’i ajakirjanikud Tallinn Music Week’i  viie huvitavama festivali hulka maailmas. 

 

Jazzi showcase’il, 27. märtsil Teater NO99 suures ja väikeses saalis astuvad igal täis- ja pooltunnil üles Eesti jazzi esindavad koosseisud ja ka üks külalisartist. Jazzi showcase külaliste nimekirjas on hulk mainekate festivalide korraldajaid ja ajakirjanikke. 

Eesti lauljatar-pianist-helilooja Śveitsist Ingrid Lukas loob muusikalisi mantraid ja kingib kuulajaile kimbu uusi suure väega laule, mis avavad universaalseid teemasid väga isiklikul moel. Paul Daniel Band viljeleb omaloomingut, mille muusika ja ka läinud aastal ilmunud album “Kreeka tuli” kajastavad Paul Danieli avarat maailmanägemust. Ansamblis mängivad koos autoriga Raun Juurikas, Peedu Kass ja Kaspar Kalluste. 

Avarus Ensemble on Eesti muusikas nii kõlalt kui ka ideelt värske ja stiilipiire ületav kollektiiv. Selles musitseerivad nii klassikalise kui ka jazzi taustaga muusikud ja koos esitatakse Mingo Rajandi isikupärase karakteriga loomingut, kus improvisatsiooniline element ühildub orgaaniliselt komponeeritud struktuuridega. Robert Jürjendal on hinnatud kitarrist, helilooja ja ansamblikaaslane paljudes koosseisudes. Oma soololoomingus maalib ta kauneid helipilte kasutades ka elektroonika värskeid võimalusi.  

Joel Remmel Trio on nelja tegutsemisaasta jooksul andnud arvukalt kontserte ja salvestanud kaks albumit poeetilise ja kujundliku omaloominguga. Trios musitseerivad Joel Remmel klaveril, tema vend Heikko Remmel kontrabassil ning Aleksandra Kremenetski löökpillidel.  

Poola ansambel Jazzpospolita, seekordse showcase’i oodatud külaline, on viie tegutsemisaasta jooksul välja andnud neli albumit ja mänginud üle 150 kontserdi Euroopa kontserdilavadel. Ansambli kompositsioonides kohtuvad jazz, rock ja elektroonilised helid.  

Eesti säravaima vokaalansambli Estonian Voices mõne kuu eest ilmunud debüütalbum “Ole hea” ja arvukad kontserdid pälvisid rohkelt tunnustust nii kriitikutelt kui kuulajatelt. Põneva originaalmuusika kõrval saab kuulda ka rahvamuusika seadeid ning vaimukaid arranžeeringuid tuntud hittidest. Kuuikus laulavad Mikk Dede, Arno Tamm, Maria Väli, Mirjam Dede, Aare Külama ja Kadri Voorand, kes on grupi loominguline liider ja enamasti ka vokaalseadete autor.

Aleksandr Žedeljov aka FAERSHTEIN on helilooja, produtsent ja muusik, kes kirjutab muusikat etendustele, filmidele, moeetendustele, installatsioonidele ja meedianäitustele. Ta on õppinud kitarri Mart Soo käe all ning jätkab õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kompositsiooni erialal. 

Ansambel Gretagrund alustas tegevust vokalist Maarja Aarma ja pianist Britta Virvese eestvedamisel   2014. aasta kevadel. Ansambli rikkast helipaletist leiab nii heledaid kui ka tumedaid värve, veidraid seiku ja juhtumisi. Gretagrund liikmed on lisaks autoritele Maarja Aarmale ja Britta Virvesele veel vokalistid  Mirjam Dede, Mari-Liis Aljas, Linda Kanter, kitarrist  Madis Meister, bassist Mihkel Mälgand ja  trummar Tõnu Tubli.

Phlox iseäralik powerjazz/fusion bänd on tegutsenud üle 15 aasta. Neid on võrreldud legendbändidega nagu Soft Machine’i, Magma, John Zorn Band, samas on nad lisanud oma helimustritesse kaasaegseid sounde ja rütme. Nende kontrastiderikas muusika on leidnud kuulajaskonna Prantsusmaal, Belgias ja mitmel pool mujal. 

Kogu muusikalise põhiprogrammi kava:  http://tmw.ee/#!/schedule

TMW 2015 eriprogrammid:  http://tmw.ee/et/#!/eriprogramm

Jazzi showcase’i pilet maksab  eelmüügist 10 eurot, koha peal 15 eurot. 

http://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/tallinn-music-week-2015-35624/