11.-12. mail esineb Eestis USA sõjaväe Euroopa orkester

07. mai 2010

Ameerika Ühendriikide Saatkonna eestvõttel toimuvad järgmisel nädalal Eestis 2 kontserti, kus esinevad USA sõjaväe Euroopa orkester ja koor.

Ameerika Ühendriikide Saatkonna eestvõttel toimuvad järgmisel nädalal Eestis 2 kontserti, kus esinevad USA sõjaväe Euroopa orkester ja koor. Kontsert 11. mail kell 18 Vene Teatris on tasuta, 12.mail 19.30 Kuressaare Spordikeskuses toimuva kontserdi pilet maksab 25 krooni.

USA sõjaväe Euroopa orkester ja koor on professionaalidest koosnev kollektiiv, kes esitab klassikalise ja popmuusika töötlusi paarisajal kontserdil aastas. Ühendriikide armee lipulaevana Euroopas on orkestril üle 200 esinemise aastas ning on sel aastal lavale astunud rohkem kui 25 Euroopa ja Lähis-Idas, Prantsusmaast Iraagini. Ühendriikide Euroopa Armee orkester ja koor esindab armee muusikute koorekihti.

Dirigendid:
Kolonelleitnant Beth Steele
Iowa osariigi Amesi linnast pärit kolonelleitnant Beth T.M. Steele on õppinud Northwesterni ülikoolis Evanstonis Illinoisi osariigis ja tal on bakalaureusekraad trompeti erialal ning magistrikraad orkestrijuhtimises. Pärast 1988. aastal armeeteenistusse astumist teenis kolonelleitnant Steele Georgia osariigis Atlantas Ühendriikide armee maajõudude orkestris täidesaatva ohvitseri ja asedirigendina ning samaaegselt ka USA armee muusikakooli õpilaskompanii komandörina. Seejärel jätkas ta teenistust Washington, D.C. Ameerika Ühendriikide armee esindusorkestri, hüüdnimega „Pershing’s own“ (e.k. Pershingi omad) orkestrijuhi asetäitja, Ühendriikide kontinentaalarmee orkestri komandöri ning armee muusikakooli komandandina. 2005. aasta juulist teenib kolonelleitnant Steele Washington, D.C. Ameerika Ühendriikide armee väliorkestri komandöri abi ja asedirigendina.

Kolonelleitnant Steele on mitmekülgne muusik, kes oskab mängida nii klaverit, viiulit kui trompetit. Tänu oma oskustele on ta esinenud paljudes kohtades Ameerika Ühendriikides ja Euroopas. Lisaks on ta kahel korral USA Rahvusliku Muusikaõpetajate Assotsiatsiooni kollegiaalsel artistide võistusel kaks korda jõudnud finalistide sekka. Ta on ka Sigma Alpha Iota ja Pi Kappa Lambda üliõpilasühingute liige. Kolonelleitnant Steele on läbinud ohvitseri baas- ja edasijõudnute kursused ja meistertreeneri kursuse ning Ühendatud Relvajõudude ja Teenistuste staabikooli. Lisaks on tal algaja langevarjuri märk ning ta oli oma kursuse lõpetajate seas parimate seas.

Kapten Daniel Toven
Kapten Daniel Tovenist sai 2007. aastal Ühendriikide Euroopa Armee orkestri ja koori täidesaatev ohvitser. Pennsylvaniast pärit Toven õppis osariigi Indiana ülikoolis ning sai sealt bakalaureusekraadid muusikahariduse ja tromboonimängu erialadel ning lõpetas magistriõppe Eastmani muusikakoolis dirigeerimise erialal. Enne Ühendriikide Euroopa Armee orkesterja koori juurde määramist on kapten Toven teeninud orkestrijuhi asetäitjana Washington, D.C. Ühendriikide Armee Väliorkestris ning töötanud Ühendriikide kirdeosariikides ka paljudel teistel ametikohtadel elukutselise muusikuna. Ta on Plum Creeki kammerorkestri asutaja, muusikadirektor ja dirigent, töötanud Robert Page juhendamise all Pittsburghi Mendelssohni koori abidirigendina, osalenud sümfooniaorkestri Boston Pops ettevalmistamisel Marvin Hamlischi käe all ning lisaks Pittsburgi kandis õpetamisele oli kapten Toven 2001. aasta sügisel ka Colgate’i ülikoolis kooride juhataja. Kapten Toven jätkas väljaõpet Pierre Monteux orkestridirigentide koolis ning mitmes sealses lähedalolevas koorijuhtimise töötoas. Tromboonimängijana on ta osalenud kontsertorkestri Keystone Winds lindistustel ning esinenud Johnstoni sümfooniaorkestri ja St Vincenti puhkpilli kammerorkestri koosseisudes. Kapten Toven lõpetas kiitusega kadetikooli, oli ohvitseride baaskursusel president Benjamin Harrisoni nimelise auhinna laureaat ning kannab algaja langevarjuri märki. Teda on autasustatud Armee Saavutusmedali, Rahvusliku Kaitse Teenistusmedali ja Globaalse Terrorivastase Sõja Teenistusmedaliga. Ta on osaline Ühendriikide kooride katusorganisatsioonis ja Ameerika Koorijuhtide Assotsiatsioonis.

Kontserdid:
11. mail kell 18.00 Vene Teatris – tasuta
12. mail kell 19.30 Kuressaare Spordikeskuses – pilet 25 krooni.

Kontserdid korraldab USA saatkond Eestis.