12 võrratut kontserti Sügisjazzil

31. juuli 2009

Jazzkaare Sügishooaeg meelitab 23. augustist 19. novembrini 12 erilise kontserdiga.

VAATA SÜGISJAZZI KAVA SIIT!

Jazzkaare Sügishooaeg algab traditsiooniliselt vabaõhu-kontserdiga Kadrioru lossi lilleaias. Siin on esinenud muusikud Indiast, Prantsusmaalt, Ungarist, Brasiiliast ja mujalt, kuid seekord alustab Jazzkaar koduste viisidega. Raimond Valgre on sellele kaunile paigale pühendanud laulu “Pühapäev Kadriorus”. Pühapäeva pärastlõunasel kontserdil lilleaias kõlavad Markus Lattikase värsked arranžeeringud, tuntud laule laulavad noored kuid juba publiku poolehoiu pälvinud solistid Tuuli Taul, Mirjam Dede ja Silver Laas. Erikülalisena astub üles Uno Loop, kelle loomingulisel teel on läbi aastate olnud Valgre muusikal eriliselt auväärne koht. Kontserti konfereerivad Tuuli Taul ja Märt Treier.

Hooaeg jätkub Villu Veski ja Tiit Kalluste kontserdiga „Kui üksainus suvi“ Tallinna Püha Katariina kirikus, kus 5. septembril kõlavad Põhjala saarte muusikast ja loodusest inspireeritud palad.

Septembris jõuab Tallinnasse maailmarändur Jason Carter, kes on varem Eestis mänginud piireületavat muusikat kitarril ja ka koos tablavirtuoosi Sanju Sahaiga. Seekord esitleb ta maailmas väga haruldast pilli harf-kitarri. 13. septembril kuuleb Okupatsioonide muuseumis muusikat, mis on inspireeritud nii pilli kõlast kui ka muusiku põnevatest rännakutest.

Sügishooaja kompvek on saksa vokaalivõluri Peter Fessleri kontsert. See on arvult viies Ergo Jazz Session, kus Jazzkaar koos Ergo Kindlustusega tutvustavad saksa jazzmuusikuid ja -muusikat. Fessler on võrratu improviseerija, tema vokalistikäekiri on nüansiküllane, õhuliselt kerge ja vaheldusrikas. 20. septembril esitab Kumu auditooriumis kaunimaid brasiilia meloodiad.

1. oktoober, rahvusvaheline muusikapäev, tuleb rõõmsalt koos Mahavoki suurepäraste muusikutega, kes sel korral lisavad oma kavva rohkem jazzilikke jooni. Kindlasti on improvisatsiooni ja groove’i, lubab bändi helilooja ja juht Heini Vaikmaa. Laulavad Kare Kauks ja Karl Madis, kes soleerib ka saksofonil.

Löökpillimeister Toomas Rull sai kevadel valmis uue plaadi “Toomas Rull / Tom-Tomm” ja õpiku. Toona libises sündmus üsna märkamatult mööda, kuid kindlasti väärib see laiemat tähelepanu. Muusika, mida Toomas Rull esitab koos eesti tänaste jazzitippudega, on mitmekihiline ja põnev ning jõuab lisaks Tallinnale ka Tartu ja Viljandi publikuni.

Kes aga pole varem kohtunud ansambliga FrankFrank, sel tasub seda kindlasti teha, sest tegemist on 21. sajandi eesti jazzitalentidega – Erki Pärnoja, Kaspar Kalluste ja Kristjan Mazurchak toovad värseid tuuli ja uut energiat meie jazzilavadele. Lõbusa kiiksuga muusika keskendub improvisatsioonile.

Novembri alguses vallatlevad Tallinnas Euroopa uue jazzi tipud. Fredrik Ljundkvist Rootsist ja Daniel Erdmann Saksamaalt koos Mikko Innaneni ja tema riukalise ansambliga Innkvisitio Soomest pakuvad 1. novembril Kumu auditooriumis tervmeelset ja virtuoosset kava.

Prantsuse tšellist Vincent Courtois, kes on mänginud koos kümnete Euroopa jazzi tipptegijatega, on NO99 Jazziklubi laval oma kvartetiga, kus hiilgavad vokalist Jeanne Added, trombonist Yves Robert ja trummar François Merville.

Sügishooajale paneb 19. novembril punkti Free Tallinn Trio ja Vaiko Epliku Eliidi duell Rock Cafe’s. Mõlemad bändid on ägedad, spontaansed ja nende energiate põrkumine, ühinemine või tõukumine laval saab olema ennekuulmatult põnev.

Jazzkaare sügishooaja piletid on alates esmaspäevast 3. augustist müügil Piletilevi müügikohtades ja internetis www.piletilevi.ee.

Kohtumisteni Sügisjazzil!