fbpx

18.02 ilmub Urmas Lattikase topeltalbum ‘Ööliblika tants’

16. veebruar 2011

Kaks heliketast, kaks ajastut ja erinevad esitajad saavad kokku ühes plaadikarbis. Plaadi esitluskontsert toimub pühapäeval 20. Veebruaril kell 17.00 Kumu auditooriumis.

Kaks heliketast, kaks ajastut ja erinevad esitajad saavad kokku ühes plaadikarbis. Plaadi esitluskontsert toimub pühapäeval 20. veebruaril kell 17.00 Kumu auditooriumis. Laval on Urmas Lattikas, Mihkel Mälgand, Tanel Ruben, Kadri Voorand, Siim Aimla, Mairo Marjamaa, Reigo Ahven, Raivo Tafenau, Ain Varts ja Raul Vaigla, neist kolm viimast on 1982.aastal loodud Urmas Lattikas kvinteti liikmed, kes esinevad koos tänaseni.

Urmas Lattikas meenutab oma esikplaadi lugu „Salvestasime muusikat debüütplaadi jaoks aastatel 1991/92 seega on ta sama vana, kui taassündinud Eesti Vabariik. Et samal ajal oli siin ka eesti juurtega Austraalias sündinud ameerika trompetivirtuoos Mike Peipman, kellega kohtusin Bostonis, siis oli asjade loomulik kulg, et ka tema plaadil osales. Mitmed plaadilood nagu Ana’s Song, Charles River kirjutasin õpingute ajal Bostonis Berklee kolledžis. Salvestasime Eesti Raadio 2. stuudios, toonmeister Maido Maadikuga. Kaanekujundus oli tellitud Hardi Volmerilt ja minu meelest oli tal see juba ka valmis. Kõik oli kena, kuni teateni, et Riia plaaditehas on lõpetanud LP-de tootmise ja ainus, mida kohalik plaadifirma “Forte” teha saab, on üllitada kassett. Parem pool muna, kui tühi koor ja nii ta läks.
Kui kassett ilmavalgust nägi, oli raske tõsiseks jääda, kuna pilt mis selle esikaanel oli, meenutas kangesti mingit koomiksit (trükitehnika ei võimaldanudki vist paremat) lisaks krigisesid mõned kassetid mängides üsna läbilõikavalt.
Õnneks on ERR-i arhiivis säilinud DAT koopia plaadimasterist.Võtsin selle muusika siis uuesti osadeks, töötlesin eraldi mono ja stereokomponenti ja andsin muusikale tagasi dünaamikat, mis digikonverterite tõttu suuresti kaduma oli läinud. Ja nii ongi see plaat ajaloolise ühikuna uue kõrval, mille üle mul on hea meel, sest tänu sellele saame kuulda, kuidas musitseerivad noored Tafenau, Vaigla, Rull, Varts ja ma ise ka.
Uue plaadi tegemine, oma stuudios, keset kõige kuumemat 2010.aasta suve, parimate eesti muusikutega, oli ka äärmiselt tore. Muusika sündis korraga ja üsna kiiresti. Kui vanema plaadi puhul mäletan loomingulisi kahtlusi, mis mind toona närisid, siis nüüd seda ei olnud. Uus plaat on salvestatud koos Mihkel Mälgandi ja Tanel Rubeniga, aga ka mu kvinteti muusikute Raivo Tafenau, Ain Vartsi ja Raul Vaiglaga. Vokalistidest teeb kaasa Kadri Voorand, ühes loos osalevad Jaak Sooäär ja Siim Aimla. Plaadil on üheksa lugu, üheksa erinevat karakterit. Las siis pea 20 aastane ajavahemik lahutab neid kettaid, aga usun, et seda mis neid liidab, on rohkem.“

Urmas Lattikas (1960) lõpetas Tallinna Riikliku konservatooriumi kompositsiooniklassi 1986. aastal Eino Tambergi õpilasena. Ta on täiendanud end Bostonis, Berklee College of Music’us, ta on esinenud Soomes, Rootsis, Norras, Tšehhis, Saksamaal, USA-s ja mitmel pool mujal. Ta on osalenud ka EBU bigbändis ja EBU Jazziöö kontserdil 1992.aastal. 1994.aastal Dublini juhatas Urmas Lattikas Eurovisiooni orkestrit Silvi Vraidi võistluslaulu „Nagu merelaine“ ajal. Aastaid on tema klaverimäng kõlanud saadetes nagu „Laulukarussell“, „Tähed muusikas“ jt. Heliloojana on ta kirjutanud muusikat erinevates źanrides.Urmas Lattikase laule on esitatud laulupidudel. Rohkem infot http://www.emic.ee/helilooja/urmaslattikas

Kohtumiseni 20.veebruaril k.17.00 kontserdil „Ööliblika tants“ KUMU auditooriumis.

Piletid 10/7 eurot Piletilevist ja tund enne kontserti kohapealt. Müügil on ka ahjusoojad CD-d

Teie Jazzkaar