fbpx

19. rahvusvaheline festival Jõulujazz on käes!

28. november 2014

23. novembril algab Tallinna rahvusvaheline festival Jõulujazz Jarek Kasari-Erki Pärnoja värske duo kontserdiga Kõue mõisas. Jõulujazzil teevad ilma Ameerika muusikud Harlem Spirit of Gospel, multikultuurne Richard Bona Trio ja Dawn of Midi. Festivali esinejad jõuvad ka Tartusse, Haapsallu, Pärnusse, Viljandisse ja mitmetesse teistesse Eesti linnadesse.

Eesti kuulajad ootavad väga taaskohtumist erakordse muusiku Kamerunist pärit ja Ameerikas elava laulja-basskitarristi-helilooja Richard Bona’ga.Tänase jazzimaailma ühe populaarsema muusiku kontsert on emotsiooniderikas, vahetu sooja suhtlemisega sulatab ta südameid igas maailmanurgas. 

 

Jõulujazzi ühe peaesineja Brasiilia hõbehäälse lauljatari Paula Morelenbaumi trio kontsert on välja müüdud, samuti Estonian Voicese Tallinna kontsert ja Jarek Kasari-Erki Pärnoja Kõue mõisa kontsert. Viimased piletid on veel nende duo Vaba Laval toimuvale kontserdile.

 

Esmakordselt Jõulujazzi 19-aastase ajaloo jooksul saab kuulda ehedat gospelit otse New Yorgist. Oma Euroopa-tuuril külastab Harlem Spirit of Gospel ka Eestist, kontserdid on Tallinnas Kaarli kirikus ja Pärnu kontserdimajas. New Yorgi trio Dawn of Midi album valiti BBC Raadio 3 ja The New Yorker’i toimetuste poolt mullu parimate jazziplaatide hulka. Trio muusikud on India, Pakistani ja Maroko päritolu ning ka nende looming on elektrooniline mikstuur paljudest muusikalistest maailmadest.

 

Noor andekas laulja-laulukirjutaja Douglas Dare Inglismaalt on pälvinud juba oma teise albumi järel kadestamisväärse üle-Euroopalise populaarsuse. Klassikalise jazzi austajaid rõõmustab  oma stiilse klassikapärlite kavaga Šotimaa duo Tommy Smith-Brian Kellock. Saksofonist Tommy Smith on nii kohalikul kui rahvusvahelisel jazzimaastikul üks hinnatumaid muusikuid ja pedagooge. Moodsamas euroopalikus võtmes omaloomingulist jazzi mängib JazzEnsemble Baden-Württemberg – kvintett, mille kõik muusikud, nende seas ka meie rahvusvaheliselt tuntud pianist Kristjan Randalu, on pälvinud liidumaa mainekaima jazziauhinna.

 

Noorte andekate professionaalide Joel Remmel trio kontserti saavad kuulata Klassikaraadio vahendusel muusikasõbrad üle Euroopa. Väga oodatud on vokaalansambli Estonian Voices kaheksa kontserti üle Eesti debüütalbumi “Ole hea” kavaga. Kitarrist Robert Jürjendal koos harfimängija Liis Viiraga maalib imelisi helimaastikke oma 30ndat hooaega tähistavas Niguliste muuseum-kontserdisaalis. Raadio laululapsed Kadri Hundi juhatusel esitlevad uut heliplaati “Head kohtumiste laulud” armastatud laululooja Priit Pajusaare lauludega, kontserdi solist on Hanna-Liina Võsa ning lapsi saadab Tiit Kikase ansambel.

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank, kelle klientidele on piletid 20% allahindlusega! Hooaja peasponsorid on KAFO, ERGO ja Eesti Päevaleht ning majutuspartner My City Hotel, aastasponsorid United Motors, Tallink ja Aktaprint, kohvikupartner on Reval Cafe. Jõulujazzi toetavad Kultuurkapital, Kultuuriministeerium ja Tallinna linn.

Jõulujazzi piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee ning Richard Bona Trio kontserdi piletid ka Ticketpro müügipunktides ja internetis www.ticketpro.ee. Jazzkaare piletiinfot saab numbril 666 0030 või piletid@jazzkaar.ee. Vaata ka www.jazzkaar.ee 

Jõulujazz teeb hingele head!

Kohtumisteni Jõulujazzi säravatel kontsertidel!