fbpx

20. sünnipäeva tähistava Jõulujazz festivali kava on nüüd avalik!

02. oktoober 2015

28. novembrist kuni 16. detsembrini toimuva juubelifestivali Jõulujazz 2015 programm on nüüd avalik! Festivali peaesinejad on maailma pianistide absoluutsesse tippklassi kuuluv Vijay Iyer Trio ja Portugali fadostaar Ana Moura. 

 

Jõulujazzi pimemüügi kampaania raames müüdi kontsertidele kokku 816 piletit. Tänasest jagub täishinnaga pileteid veel kõikidele kontsertidele! Kõige populaarsemad olid peaesinejate Ana Moura, Kellylee Evansi ja Manu Delago kontserdid. Eesti muusikutest äratas suurimat huvi perekontsert „Genka Nu Jazz-Hop”.

 

Vijay Iyer on valitud mainekate jazziajakirjade Down Beat ja JazzTimes ning maailma jazziajakirjanike ühenduse poolt Ameerika parimaks jazzpianistiks. India päritolu pianist-helilooja on oma ansamblitega välja andud 20 heliplaati, neist viimased on valminud maineka plaadifirma ECM tellimusel. Tema trio viimased heliplaadid on pälvinud aasta jazzalbumi staatuse.

 

Ana Moura on Portugali kirgas fadotäht, kelle kontsert tõi täismaja 2009. aasta kevadisel Jazzkaarel. Lauljatar esineb suurtes kontserdisaalides üle maailma. Tema austajate hulka kuuluvad ka ansambli Rolling Stones liikmed ja Prince, mõlemaga on ta ka koos kontserte andnud. Ana Moura jõulutuur sisaldab nii ta viimase albumi meloodiaid kui ka publiku varasemaid lemmiklugusid. 

 

20. sünnipäeva tähistava Jõulujazzi avab võluv ja isikupärane Kanada lauljatari Kellylee Evansi kontsert. Jõulujazzi maiuspalade hulka kuuluvad ka Grammydega pärjatud trummari Antonio Sanchez’i ansambli Migration esinemine, Manu Delago eriline etteaste hang-trummi helide saatel, jaapani-prantsuse duo Donkey Monkey ja Frank Sinatra 100. sünniaastapäevale pühendatud kontsert, kus musitseerivad inglise laulja Stephen Triffitt ja Estonian Dream Big Band. Kontsert toimub Eesti Kontserdi ja Jazzkaare koostöös.

 

Eesti Jazzliidu ja Jõulujazzi koostöös saab teoks Mehhiko löökpillivirtuoosi Miguel Cruzi latiinomuusika kava koos Eesti säravate muusikutega. Erki Pärnoja ja Marti Tärn on triosse kutsunud maineka Ungari muusiku Aron Porteleki. Ülelahe sõbrad-kitarrivirtuoosid Ain Agan ja Teemu Viinikainen koos Mihkel Mälgandi ja Mika Kallioga esitlevad oma uue heliplaadi „Now I Know“ kava. Raul ja Marie Vaigla on kampa võtnud soome trompetisti Tero Saarti. Jätkub laulja-näitleja Lauri Saatpalu koostöö säravate jazzmuusikutega, sel korral saab kuulda ansambli Dagö lugudest koosnevat kava jazzilikus võtmes. Edith Piafi 100. sünniaastapäevaks valmib Rebecca Kontuse kava meenutamaks legendaarset lauljatari. Robert Jürjendali hingelisel muusikalisel teekonnal on kaaslaseks löökpillivirtuoos Madis Metsamart. Konkursi Noortebänd 2014 võitja ansambel Innersound tuleb fännide ette värske  plaadi lugudega. Genka koos jazzkvartetiga kostitab lõbusate lugudega ja jagab huumoriga vürtsitatud õpetussõnu. 

 

Lisaks Tallinnale kuuleb vahvaid Jõulujazzi kontserte ka Tartus, Pärnus, Viljandis ja Haapsalus. 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank, kelle klientidele on piletid 20% allahindlusega! Hooaja peasponsorid on KAFO ja Eesti Päevaleht ning majutuspartner My City Hotel, aastasponsorid United Motors, Tallinna Sadam, Tallink ja Aktaprint, kohvikupartner on Reval Cafe. Jõulujazzi toetavad Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tallinna linn, Austria Suursaatkond ja Prantsuse Instituut.

Jõulujazzi piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee. Jazzkaare piletiinfot saab numbril 666 0030 või piletid@jazzkaar.ee. Vaata ka www.jazzkaar.ee 

Jõulujazz teeb hingele head!

Jazzkaar